-
conTangos
Budai László és a Tangó Táncszínház Tangó – tánc, életérzés, életforma. Egy évszázada született, de ma is él, vonz és megborzongat. A titok talán bennünk rejlik: viharos gyorsasággal változik minden körülöttünk, de alapvető érzelmeink, vágyakozásunk a szeretet, szenvedély, az emberi kapcsolatok, érintés, ölelés, harmónia után örök. A tangóban csak a zene és a stílus változott, a lényeg megmaradt, és segítségével mindenki számára felszínre hozhatók, intenzíven megélhetők ezek a vágyak és érzelmek.Ezen az estén új formákkal szeretnénk eljutni a változatlan lényegig: a tangóban mindig is meghatározó szerepet játszó kapcsolat, egymásra hangolódás, bizalom, ölelés kiegészül modern és kontakt technikákkal. Így kerül a színpadon a táncos és általa a néző – külön és együtt- mindinkább közelebb önmagához és másokhoz. -
Così fan tutte
Mozart és Da Ponte együttműködésének utolsó gyümölcse a Cosi fan tutte című opera. Zenei kifinomultságát és a szereplők belső történéseinek sokrétű ábrázolását tekintve ez a legrészletgazdagabb Mozart összes operája közül. Lehetséges ez azért is, mert összesen csak hat szereplője van - hat, egymástól sokban különböző ember egyetlen sorsfordító napját követhetjük benne végig.
Operabeavató című, nagysikerű sorozatunk eredménye ez az előadás: több hónap alatt a közönséggel közösen elemeztük végig hangról hangra, jelenetről jelenetre ezt a remekművet. -
Csacska nyulacska
zenés mesejátékA mese egy nyulacska viszontagságairól szól. A történetből megismerhetjük, hogyan kerül bajba naivsága miatt, s miként szabadul reménytelennek tűnő helyzetéből. -
Csak egy nap a világ - Szalóki Ági koncert
Csak egy nap a világ… Szalóki Ági megújult műsorában Karády Katalint, Edith Piafot és Amália Rodriguest idézi meg, hogy elénekelje, amit a dívák a szerelemről, vágyakozásról, büszkeségről, kacérságról, csalódásról és beteljesülésről tudtak. A harmincas, negyvenes és ötvenes évek lüktető magyar swing-slágerei, a francia chanson és a portugál fado parázsló dallamai két fantasztikus hangszeres-zeneszerző, Bacsó Kristóf szaxofon- és Juhász Gábor gitárművész feldolgozásában hangzanak el a színpadon. -
Csak egy szabad ember lehet egészséges
Dr. Lenkei Gábor - Csak egy SZABAD ember lehet egészséges című legújabb előadása -
Csak egy tánc volt
Slágerek. Fantasztikus előadók. A Stúdió 11… Izgalom. És egy ország esténként a képernyők előtt. Ez volt a táncdalfesztiválok felejthetetlen korszaka. Sikerek, szerelmek, dalok..zenekar..zenészek..slágerek… És akik visszarepítik önöket a 60-as, 70-es évekbe: Váradi Eszter Sára, Keller János, Halas Adelaida, Szeles József. Sztárvendégként pedig olyasvalakit köszönthetünk, akit szintén a korszak legünnepeltebb énekeseként ismerhettek meg, és aki kivételes hangjának és lenyűgöző személyiségének köszönhetően máig a közönség egyik legnagyobb kedvence: Koós János. Ám ő sem érkezik partner nélkül, vele tart egy csodás énekesnő, aki nem más, mint felesége, Dékány Sarolta, aki szintén meghatározó alakja volt a táncdalfesztiváloknak…
Csak egy tánc volt…, Karolina..., Hol jár az eszem…, Kislány a zongoránál…és számos ismert dal csendül fel egy kiváló zenekar kíséretében a Veszprémi Petőfi Színház színpadán.
A 12 fős Fesztivál zenekart Ruff Tamás vezényli.
Farsangi időszakban, farsangi hangulatban…
Az előadás szünetében finom farsangi fánk és izgalmas koktél vár mindenkit!
Ha szeretne egy önfeledt estét, tartson velünk! -
Csak egy tánc volt…
Hol vagy már, hol vagy már régi barát?Hol vagy már, hol vagy már, többé senki se lát!”
…Balatonfüred, nyár, Anna bál! A nőt, akibe Szécsi Pál szerelmes lett, Annának hívták. És állt a bál! Anna ugyanis férjezett volt, és az édesapja egy magas beosztású belügyes ezredes. De ez a kombináció sem riasztotta el. A szerelmes férfi asszonyt szöktetett……Domján Edit. 12 évvel idősebb Palinál, mégis olyan, mintha egymásnak teremtették volna őket. Pali azt mondja, szinte fizikai fájdalmat érez, ha nem lehet a közelében. Vidéki turnéról éjjel Pestre utazik csak azért, hogy Editnek ágyba vihesse a reggelit…A jól ismert slágerek mellett (Csak egy tánc volt, Gedeon bácsi, Távollét, Violák… ) ilyen és ehhez hasonló történetekkel, sztorikkal igyekszünk megidézni Szécsi Pált, az embert. Az egy órás műsorban elhangzó 17 dal róla és rólunk szól, vele és általa. -
Csak kétszer vagy fiatal
Nagy öregek, nagy hülyéskedés, nagy kacagás. Ez a három a legfőbb jellemzője a Bodrogi Gyula által rendezett Turay Ida Színház előadásának, amiben lubickolnak a színészek.
Voltak már úgy, hogy nemrég eltávozott szerettük hangját hallani vélték? Hogy semmivel sem összetéveszthető illata bekúszott a szobába?
Hogy papucsának csoszogására ébredtek, vagy érezni vélték homlokukon könnyed érintését?
Gordon Brooks, alias Brooksie, ez a kedves, öreg sármőr 35 év mámoros boldogság után hirtelen magára marad. Felesége halálával úgy érzi, egyúttal elvesztett minden kapaszkodót is az élethez.
A korábban ismerős dolgok idegenekké válnak, egyáltalán: az egész világ túlhaladja őt. A kezdeti pánikon csak feleségéhez intézett imái, a folyamatos „beszélgetések” képesek átlendíteni.
S Brooksie-ba lassan-lassan visszatér az élet: már lecsúszik a whisky, előkerül a motoros bőrjakó, a Nosztalgia Klub hölgyei pedig édesen viháncolnak bugyuta viccein.
Végül a „bandában” feltűnik Rose, aki talán magányán is képes lenne enyhíteni… S Brooksie ekkor utoljára fordul a szeretett fényképhez…
Az áldás e túlvilági mondat útján meg is érkezik:
„Mindig hencegtél, hogy fiatalabb vagy, hát most viseld hősiesen a fiatalságodat…”
Ez a darab egy kedves, sok humorral átszőtt mese egy özvegyemberről, aki barátai és családja segítségével talál vissza az életbe. -
Csak magunk vagyunk
zenés, karácsony előtti beszélgetős esteAz Urartu Színház idei évzáró produkciója: meghitt hangulatú, karácsony előtti pillanatok tea és finom falatok mellett egy beszélgetős estén az Urartu előadások dalaival. Aznavour, Edith Piaf, Dean Martin örökzöldjei és részletek a Musza Dagh Musical-ből színházunk idei utolsó előadásán az Urartu Pódiumon. Közreműködik: Baj László, Tóth András, Kovács Olga, Kárász Eszter, Haik Viki, Antal Gábor, David Yengibarian, Ember Péter. Avanesian Alex, Diramerján Dóra -
Csak semmi szexet kérem, angolok vagyunk
Anthony Marriott és Alistair Foot fergeteges vígjátéka a hetvenes évek egyik legnagyobb londoni sikere volt, még a Guinness-féle Rekordok könyvébe is bekerült. Angol filmváltozata a hazai mozikban is óriási tömegeket vonzott.Mi történik akkor, ha egy pedánsan puritán életet élő, fiatal és szépreményű angol banktisztviselő szolgálati lakását egy szerencsétlen, ám nehezen tisztázható félreértés folytán, egy napon egyszer csak százszámra ellepik a pornóújságok, szexvideók, és egyéb hasonszőrű kiadványok, s ráadásul még gyakori vendég a házban a feddhetetlen erkölcsre kényes főnök, és az éppen efféle illegális különlegességek után nyomozó rendőrfelügyelő is?
Természetesen elszabadul a pokol, s hőseink egyre képtelenebb helyzetekbe keverednek, míg végül, ahogy az már lenni szokott, minden szépen megoldódik. -
Csak tenyérnyi vér
Hölgyeim és uraim! Ránk hangolódtak? Hogy vannak? Jól vannak? Mindenki itt van? Együtt vannak? Minden elcsendesedett önök körül? Megvan a belső béke? Csak rám figyelnek, ugye? Figyeljenek jól, mert ma is történelmet írunk! Aki nálunk itt, ebben a műsorban fellép, és eddig híres volt, az mostantól még híresebb lesz, ha ismeretlen volt, holnapra már a sarki fűszeres is tudni fogja, ki az illető! És hogy ki az illető? Képzeljenek el egy férjet, aki imádja a feleségét. Egy férj, aki minden nap hajnalban kel, egész nap dolgozik, oszt-szoroz, és minden körülmények között kedves az ügyfelekkel. Két dolog számít az életében: imádott felesége és az üzlet. Az üzlet, ami a szép és nyugodt családi élet záloga. Zálogos. -
Csak ülök, és mesélek - Vitray Tamás estje
Vitray Tamást bemutatni fölösleges. De találkozni vele mindenkinek élmény.Ezúttal Jordán Tamás faggatja őt múltjáról, jelenéről. A beszélgetést archív felvételek részletei teszik színessé. -
Csakazértis szerelem
2013. december 28, este fél tizenegy. Az Első Emelet frontembere a zenekar nevében búcsúzik… Harminc év. Ennyit kell lezárni. A szíve egyszerre dobog a torkában, a mellkasában, az erekben még lüktet a ritmus…
A színfalak mögött lassan lehűlnek a gondolatok, és a sűrített emlékezés kifeszíti az Időkaput…
1986-ot írunk, és a Havanna lakótelep első emeleti lakásában néhány fiatal srác hifitornyot tákol a szombat esti bulihoz. A háttérben Brinkmann professzor férfias orgánuma zengeti a Videotont, a konyhában szilvalekvár bugyog.
Fiatal lányok esnek be az ajtón, a kóla és a vörösbor kapkodva házasságot köt, a lemezjátszó huszadjára pörgeti a Kisgenerációt.
Mi csavarja ki mégis ezt a hamisítatlan, trabantos magyar idillt, ezt a szépségesen megszokottnak ígérkező szombatot a tengelyéből? Néhány váratlan tényező…
Egy amerikai szende kislány, egy zaklatott alsószomszéd, két tanult őre a rendnek, egy rózsadombi elvtárs… és egy nulla. Igen, itt egy nullának is fontos szerep jut.
De hangban sem hagyunk hiányérzetet: Patkó Béla Kikit – bármily meglepő – maga Patkó Béla Kiki játssza, s a lakótelepi csinos munkásasszonynak, Keresztes Ildikónak a makulátlan elvtárs szerepében Sasvári Sándor csapja újra a régi szelet…
Vigyázat! A darabban az egy négyzetméterre jutó szerelmek száma gyanúsan meghaladja az országos átlagot!