Kategória Rendezés
  • Übü király

    Übü király

    Vencel király dragonyos kapitánya, Aragónia volt királya, Übü papa csak pöffeszkedik, zabál és ezzel meg is van elégedve, de nagyravágyó felesége arra biztatja, ölje meg urát, hogy még több hurkához jusson, és szerezhessen magának esernyőt, nagy köpönyeget. Az összeesküvés tervét csakhamar elkészíti, és nyélbe is üti - és az ostoba Übü papa uralkodni kezd. Sejthető, hogy a zsugori, önző király ellen hamar fellázad a nép, s a cár is hadat üzen neki. Papa a táborba kényszerül, míg Übü mama sírboltok fosztogatására adja a fejét; de nem mindennapi kalandjaik során újra összesodródnak és Nyugat felé veszik az irányt.A démonivá növesztett, hordóhasú pojáca alakját Alfred Jarry közutálatnak örvendő fizika tanára ihlette. A kezdeti botrányok ellenére népszerűvé lett mű egyszerre jelképezi a világ gyilkos őrületét, és sűríti magába a színház új formáját.
  • Úgy Táncolnék Veled

    Úgy Táncolnék Veled

    Úgy Táncolnék Veled- találkozás a kortárs tánccal -
    Interaktív színházi műhely a kortárs tánc népszerűsítéséért mindenkinek.
    Havonta jelentkező új tematikus eseménysorozatunk lehetőséget kínál arra, hogy a kortárs tánc iránt érdeklődők most még közelebb kerülhessenek a műfajhoz. A résztvevők számára minden alkalommal két elismert alkotó részvételével tartunk szakmai programot.
    Áprilisi házigazdák/moderátorok:
    - Dányi Viktória (BLOOM!)
    - Fülöp László (Timothy and The Things)
    PROGRAM: 
    Beszélgetés az előadók között
    Az alkotók egymás hozott témáiból felkészülve tartanak izgalmas szakmai párbeszédet, melynél a nézők is résztvevőkké válhatnak több ponton.
    Vetítés
    A nézők bepillantást nyerhetnek egy-egy színpadi jelenetbe, melyet az alkotók a helyszínen elemeznek is. A vetítés záró akkordjaként lehetőset biztosítunk arra, hogy minden felmerülő kérdést feltehessenek a művészek számára.
    Beszélgetés az előadókkal
    A már jól bevált közönségtalálkozók mintájára épülő záró blokkban résztvevőink egy pohár bor kíséretében beszélgethetnek kötetlenül az alkotókkal. 
  • Új stílusgyakorlatok

    A múlt század közepén, egy francia író, bizonyos Raymond Queneau „Exercices de style”, azaz „Stílusgyakorlatok” címmel remekművet vetett papírra.
    A Stílusgyakorlatok című Queneau mű már-már vállalhatatlanul rövid, s önmagában szinte érdektelen történet:
    „Egy fiatalember felszáll egy zsúfolásig megtelt autóbuszra, pofátlanul leül egy megüresedett helyre, majd leszáll a buszról a Szent Lázár téren, ahol egy barátjával találkozik, aki azt mondja neki, hogy még egy gombot fel kell varrnia a kabátjára.”
    Ám miért is mondaná erre bárki fia-borja , hogy remekmű? Csakhogy Queneau ezt a „legkevésbé sem bonyolult cselekményű, már-már vállalhatatlanul rövid s önmagában szinte érdektelen történetet” kilencvenkilenc stilisztikai formában írta meg. Éppen, mint a magyar népmesék!
    Vadonatúj előadásunk alapjául tehát eme fent emlegetett iromány szolgáltatja az inspirációt, ám még e remek hajdani szerző legmerészebb álmai sem adhatnak választ arra, hogyan, mi több a nyájas közönség sem, sőt még mi magunk sem tudjuk elképzelni, mely bravúros módon gondoljuk újra, ezt a „legkevésbé sem bonyolult cselekményű, már-már vállalhatatlanul rövid s önmagában szinte érdektelen történetet”.
    Annyi bizonyos csupán, hogy lesz rá kilencvenkilenc, vagy hetvenhét, de legalább is huszonkettő megoldásunk!
  • Újbuda Jazz Fesztivál -1. nap

    Újbuda Jazz Fesztivál -1. nap

    Szelevényi – Porteleki Duó
    Szelevényi Ákos – tenor szaxofon, fémklarinét, zither, ütőhangszerek 
    Porteleki Áron – dob, ütőhangszerek, brácsa, tárgyak
    A két muzsikus 2015. december végén találkozott először. Ez fontos dátummá vált, a koncert felvételéből lemez is készül. A széles hangszerparkot használó, nagy íveket bejáró duó, azóta hosszabb zenei utazásba kezdett. Sodró erejű koncertjeik legfontosabb eleme valamiféle megkerülhetetlen jelenlét, valamint a rögtönzés azon kreatív ereje, amely képes összekapcsolni minket rég elfeledett gyermeki énünkkel.

    LDP Trió
    Urs Leimgruber (CH) – tenor és szoprán szaxofon
    Jacques Demierre (CH) – zongora
    Barre Phillips (F/USA) – nagybőgő
    A több mint 15 éve működő trió az európai jazz talán leginkább invenciózus formációja. Urs Leimgruber és Jacques Demierre tavaly már megfordult a MU Színházban. Most a szabad improvizációs zene egyik legnagyobb klasszikusa, a 82 éves (!) legenda, Barre Phillips érkezik velük, hogy egy különleges trió koncert után másnap zenészeknek és táncosoknak szóló exkluzív workshopot is tartson, a fesztivál zárónapján pedig két kiváló magyar muzsikussal, ifjabb Kurtág Györggyel és Gőz Lászlóval lépjen színpadra.
    Fantasztikusan gazdag dinamikák, a zenei hang létrehozásának fizikai aktivitása áll a trió muzsikájának középpontjában. Egészen egyedi kaland ez az elmosott határok, zajok, zörejek, harmóniák birodalmában.

    JazzaJ Open Stage
    A budapesti szabad improvizációs szcéna az elmúlt években annyira felpezsdült, hogy még rétegzene volta ellenére is nehéz követni az új formációk alakulását. A színtér egyik meghatározó szervezőcsapata, a JazzaJ második alkalommal hirdet “nyitott színpadot”, mely izgalmas találkozási lehetőség előadóknak és nézőknek egyaránt. A 10 perces blokkok új produkciókat és zenei kísérleteket hoznak reflektorfénybe.

    Az előadók erre a címre jelentkezhetnek: jazzzzzzzaj@gmail.com 

    A JazzaJ egy 2011-ben indult nyitott-zenei klub, mely a magyar improvizatív zenei szcénát fogja össze. Célja összekötni és közös platformon bemutatni a free jazz, zaj-, kísérletező folk- és komolyzenészeket, akik sokszor egymástól elszigetelve alkotnak. A JazzaJ nem stílus szerint válogat, hanem attitűd, gondolkodásmód alapján. A "jazz" a zabolátlan, kreatív életerő, ami folyton megújítja saját formáját, míg a "zaj" a legkülönfélébb hangok iránti nyitottságot jelzi. A közönség: alkotótárs. Hisszük, hogy figyelem és szabadság kreatív viszonyát megértve és átélve egyre több emberhez jut el ez a zene, mely a legőszintébb művészi kommunikációra ad lehetőséget - itt és most.
  • Újévi Gála - Princess Hegedű Trió

    Újévi Gála - Princess Hegedű Trió

    PRINCESS: SZÉPSÉG ÉS TEHETSÉGAmikor a klasszikus és a modern találkozikA valóban hercegnői megjelenésű hölgyekből álló hegedűtrió egyedi crossover muzsikát játszik, amely a klasszikus és a  modern zenét ötvözi. Fülbemászó és sokak számára ismerős dallamok modern csomagolásban. A koncert szervezője a Dunaújvárosi Szonáta Zeneművészeti AlapítványFővédnök:Cserna Gáborpolgármester A koncert első felében fellépnek:A Dunaújvárosi Sándor Frigyes Alapfokú Művészeti Iskolatanárai és növendékei
  • Újévi Gálakoncert

    Újévi GálakoncertFour Fathers Énekegyüttes A koncert első felében fellépnek a zeneiskola tanárai és növendékei, sztárvendég a Four Fathers Énekegyüttes!  Az eMeRton-díjas együttes a capella, hangszeres kíséret nélkül énekel spirituálékat, bordalokat, világ- és magyar slágereket
  • Újévi koncert: Időutazás

    Újévi koncert: Időutazás

    Közreműködik: Acoustic Line Band és Festetics Vonósok
  • Újévi Operett Gála 2017

    Újévi Operett Gála 2017

    FERGETEGES ÚJÉVI OPERETT GÁLA KOÓS JÁNOSSAL ÉS AZ OPERETT CSILLAGAIVAL
  • Újévi Operett Gála 2018

    Újévi Operett Gála 2018

    Ünnepi koncert az operett csillagaival, sztárvendég Esztergályos Cecília
  • Újszínházi beszélgetések Takaró Mihállyal

    Újszínházi beszélgetések Takaró Mihállyal

    A, nagysikerű Wass Albert-, Vörösmarty-, Petőfi- és Mikszáth estek után novemberben is folytatódik a népszerű, Takaró Mihály irodalomtörténész vezette "Újszínházi beszélgetések" irodalom- és színháztörténeti sorozat! A beszélgetések az aktuális bemutatókhoz kapcsolódnak! A beszélgetéséken mindig az aktuális előadás szerepelői és alkotói vesznek részt.
  • Újvilág

    Újvilág

    Főszereplőnk, Kata, a 16 éves lázadó kamasz, szülei válását követően a korábbi gazdag környezetből egy lakótelepre kerül, ahol számára ellenséges fiatalok élnek. Kiderül, hogy az eleinte ijesztő srácok bármikor bármiben segítenek a családfő nélkül maradt lánynak. A sorsában rokon, érzelmileg sebzett három fiatal egymásra talál. Együtt növesztik fékezhetetlen haraggá sérelmeiket, és keresik azok irracionális célpontjait. A harc az ellenség ellen egyre durvább eszközöket követel, amit úgy tűnik, már a szülők sem képesek megállítani.Történetünk Magyarországon játszódik, a múltszázadban, abban a korban, amikor még a szélsőjobboldali fiatalokat többnyire csak skinheadeknek hívták, és amikor az előadás célközönsége, a mai 16-18 éves fiatalok születtek.„Mindezt 2015-ből nézni, avagy visszanézni borzongató. Hogy egy tömbház pincéjében megtartott első gyűlésből hogyan lesz több mint egymillió szavazó.”
    Tompa Andrea, Magyar Narancs„Az Újvilág igazi probléma-feldolgozó színház. Érzelmi szinten megérinti, intellektuális szinten provokálja a nézőt.”
    Pálos Máté, Origo
  • Újvilág passió

    Újvilág passió

    Jézus Krisztus, a Megváltó szenvedéstörténete az egyik legismertebb témakör az irodalomtörténetben.A Kecskeméti Katona József Színház most arra vállalkozott, hogy az ismert eseményeket szabadtéren, a hagyományokhoz ragaszkodva, ám mégis azoktól kissé eltérő módon mutatja be.A kecskeméti előadás sajátossága, hogy a pálosok szemszögéből mutatja be az ottani eseményeket, a térítés kezdeti stádiumait.Az előadás alkotói - melynek gerincét a Kecskeméti Katona József Színház jeles művészei képezik - mai, magyar produkció megvalósítására törekszenek. Kocsis L. Mihály és a rendező közös szövegkönyve elsősorban az Evangéliumra támaszkodik. A koreográfiát Lukács László a Kecskemét Táncegyüttes vezető koreográfusa készíti, és az előadásban a táncegyüttes táncosai mellett, kecskeméti lakosok is közreműködést vállaltak. A főbb szerepekben Porogi Ádámot, Kőszegi Ákost, Hajdú Melindát, Hegedűs Zoltánt, Körtvélyessy Zsoltot láthatják.Az előadás zenei anyagát Kövi Szabolcs zeneszerző alkotta, rendezője Cseke Péter.A helyszín a Kecskeméti Arborétum, melynek vonzerejét növeli, hogy területén áll az 1718-ban épült műemlék Mária-Kápolna oromzatos homlokzattal.2012. június 8. és 9-én színházunk hagyományteremtő szándékkal mutatta be a produkciót, melyet minden év, június első hétvégéjén szeretnénk játszani Kecskeméten
  • Ukrán tűz

    Ukrán tűz

    „Ez a háború hatalmas katasztrófa Ukrajna számára, amely kihat az egész világra, az egész emberiség jövőjére. Ukrajna és az ukrán nép most történelmének egyik legnagyobb tragédiáját éli át. Harcol szabadságáért, önállóságáért – a túlélésért. És ebben a küzdelemben nagy szüksége van a jóérzésű emberek segítségére, bárkitől és bármilyen formában is érkezzék” – mondják az alkotók.A kijevi DAKH Színház társulatának egy része azért hagyta el Ukrajnát nem sokkal a háború kitörése után, hogy új koncert-színházi előadásukkal felhívják az európai közvélemény figyelmét népük szenvedésére. Az Ukrán tűz című előadásukat Franciaországban hozták létre, és európai turnéjuk állomása Budapest is. A társulat egyik formációja, a DAKH Daughters koncert-színháza a groteszk freak-kabarék világát idézi. Üzenete: segélykiáltás a világhoz, tanúságtétel a háború okozta humanitárius katasztrófáról, civilek szenvedéséről és haláláról Ukrajnában.A DAKH az ukrán alternatív szcéna egyik különleges formációja, nemzetközi fesztiváljuk a Gogolfest. A társulat vezetője, Vlad Troickij nem ismeretlen a magyar közönség előtt sem. Korábban dolgozott Debrecenben, Kecskeméten és Miskolcon is, társulatával pedig több alkalommal volt a Madách Nemzetközi Színházi Találkozó, a MITEM vendége.