Kategória Rendezés
  • Két magas nő meg Ő

    Két magas nő meg Ő

    Ez a produkció bárhol, bármelyikünkkel megtörténhet szerte a világban. A magány a család hiánya, hogy egyedül éljük meg örömeinket, bánatunkat, és ünnepeinket igen nyomasztó érzés. Megpróbálunk elmenekülni a kihívások, az igazi megmérettetések elől, a kuckónkba bújni, ahol a „rózsaszín babaszobát” felépítettük, s amely megvéd az élet rideg, unalmas egyhangúságától. De mi van, ha egyszer álmunk beteljesedik és valóra válik?
    Ez a történet két 40 éves nő és egy férfi kapcsolatáról, álmairól, és azok kilátástalan magányáról és útkereséséről szól.
    Az ő elképzelésük a „tökéletes életről” egy kissé szatirikus, szeretni való formában, amely tragikomikus, a szomorú és a vidám között egyensúlyoz.
    Egy tragikomédia boldogságról és hazugságról.
    Egy abszurd darab, abszurd megoldásokkal és pillanatokkal, amely igen „fűszeres” humorral ábrázolja a három negyvenéves ember élettörténetét a magányról, álmokról, arról, hogy „Mindenkinek joga van a boldog élethez”.
    Teli meglepő fordulatokkal, ahogy egymásba kapaszkodik majd „ejti le” egymást ez a három ember, mintha egy hullámvasúton ülnénk.
    Bármikor, bármi áron csak örömet kell, hogy szerezzünk magunknak és magunk világát álmodjuk tovább. De lehetséges ez?
  • Két nő

    Két nő

    Titkos Társulat - Trafó - Füge Produkció
    Előadásunk mikroszkóp alatt született. Improvizációk és mozgásanalízis alapján. A szöveget nem rögzítettük, minden este egy új utazás. Lélektani krimi, amiben a tettes az áldozat. Nincs bűn, de nincs megbocsátás se. Van viszont meg-nem-értés minden mennyiségben, és láthatatlan, gyengéd erőszak. Egy csecsemő, egy macska, egy kóbor kutya, egy pár a Tűzoltó utcából, és egy másik pár, Észak-Norvégiából.
    A társulat öt tagja fél világot ölel át. Gáspár táncos, Gábor színész-drámatanár,  Julia is táncos, ő Lengyelországból érkezett. És a két nőkét fiatal színésznő: Rozi és Barbi annyira hasonlítanak egymásra, mint azok az ikrek, akik jobban már nem is különbözhetnének.
  • Két Nő (És Valaki)

    Két Nő (És Valaki)

    Immáron több évtizedes hagyomány, hogy március 27-én, a Színházi Világnapon különleges eseménnyel rukkolnak elő a magyarországi színházak is, így a Játékszín is. Ezen az estén, egy alkalommal, Tóth Enikő és Zsurzs Kati felolvasószínházi formában bemutatják Szakonyi Károly eddig még sehol nem játszott komédiáját, a Két nő-t.
     
    Történik napjainkban egy budai lakásban, egy esős őszi délután. Két nő érkezik zajosan, ázottan az esőtől. Az egyik szüntelen beszél a mobilján, egyik kezében tömött cekker, aminek egyik szeme belegabalyodott a másik kabátgombjába, ezért őt szinte maga után húzza a szobába… A neves drámaíró eddig még be nem mutatott új komédiája két nő különös találkozásáról, barátságáról, összeveszéséről és talán kibéküléséről – és mindez mi másért, mint a titokzatos harmadikért... 

    A felolvasószínházon részt vesz a szerző is. Vele és két alkotótársával beszélget a műről és sok minden másról Lőkös Ildikó.
  • Két úr szolgája

    Két úr szolgája

    Truffaldino, az ártatlan életművész egyszerre két úr szolgálatába áll, akik egymást keresik. Ráadásul az egyik álruhába öltözött nő, aki szerelmes a másikba. Goldoni komédiáját ezúttal a 60-as évek Olaszországában, annak zenéjével, mai idegrendszerrel, tempóval és sok humorral fűszerezve láthatják a Kisfaludy teremben.
  • Két úr szolgája

    Két úr szolgája

     A „komédiát arra találták ki, hogy kijavítsa a hibákat, és nevetségessé tegye a rossz szokásokat" – írta Carlo Goldoni, a nagy velencei drámaíró, a XVIII. század derekán.
    A jómódú Federigo Rasponi, akinek Pantalone a lánya, Clarice kezét ígérte, meghal párbajban egy Florindo nevű ifjú által. Clarice és szerelme, Silvio, azonnal eljegyzik egymást. Ám ekkor beállít Truffaldino, s bejelenti kint várakozó urát, Federigo Rasponit!
    Ám a jelenlévő fogadós rögtön felismeri a magát Federigónak kiadó Beatricét, Federigo húgát, aki azért jött Velencébe, hogy a büntetés elől menekülő szerelmét, Florindót megkeresse. Közben Truffaldino egy másik úr szolgálatába is elszegődik, aki ugyanabban a fogadóban száll meg, s aki nem más, mint a fent említett Florindo, aki szerelméhez hasonlóan mit sem tud a pimasz szolga csínytevéseiről. Elkezdődik hát a félreértésektől, baklövésektől, felfordulástól hangos, fergeteges komédia.
    „Nagy fába vágtam a fejszémet, el is csúsztam közben egyszer-egyszer, de remélem, hogy az uraságok mind megbocsátanak nekem, már csak azért is, mert olyan bolondos egy móka volt." – foglalja össze Truffaldino a végén.
  • Két Verona Kft.

    Két Verona Kft.

    Zenés vígjáték - aTerminál Workhouse és a Manna közös előadása Bálint és Patrik jó barátok. Bálint szerelmes Szilviába. Patrik szerelmes Júliába. Mindez elég is lenne egy romantikus történethez, de az nem lenne Shakespeare-hez méltó. Szilviának vőlegénye van, akit szeret. Ő is szereti Szilviát. De Szilvia szerelmes lesz Bálintba. Patrik pedig Szilviába. Luca Giorgioba, Giorgio Mariába, pedig azt sem tudjuk ki ő, de van és ez tény. Máriák mindig vannak. Meg Júliák is, akik tűzön-vízen át szeretnek. Mindenki szeret, és ez hajtja őket, miközben külföldre utaznak, álruhát öltenek, kétértelmű üzeneteket hagynak, megcsalnak, becsapnak, támogatnak, kitartanak, átvernek, döntéseket hoznak…egy életre (?). 
  • Kétely

    Kétely

    1964-et írunk. A bronxi St. Nicholas Egyházi Iskola igazgatónője, Aloysius nővér kemény kézzel és alapvető gyanakvással kezeli a gondjaira bízott gyerekeket. Az iskola azonban új tanítót kap Flynn atya személyében, aki modern gondolkodást és személyes odafigyelést hoz a szigorú intézménybe. Hamarosan összetűzésre kerül sor kettejük között, és amikor egy fiatal nővér elárulja, hogy a férfi különös figyelemmel viseltet az egyik diák iránt, az események váratlan fordulatot vesznek. A Pulitzer- és Tony-díjas dráma több, mint ötszázszor ment a Broadway-n, filmváltozatában, melyet maga a szerző rendezett, Meryl Streep és Philip Seymour Hoffman játszotta a főszerepeket.A színdarab Magyarországon a Theatrum Mundi Színházi és Irodalmi Ügynökség között létrejött megállapodás alapján kerül színre.Az előadás a Mediszin Kft. és az Orlai Produkciós Iroda együttműködésében jött létre.
  • Kétszemélyes tragédia

    Kétszemélyes tragédia

     "a ló s az eb beledöglenék, az ember beleszokik" - hangzik el a szállóigeszerű lét-lelet Kányádi Sándor drámájában. A Kétszemélyes tragédia 1990-ig nem jelenhetett meg Romániában. A darab - Bertha Zoltán irodalomtörténész értelmezésében - "a jelentéses bizarréria színes és sziporkázó szőttesét alakítja ki, az irónia, a tragifarce köntösében a legsúlyosabb egzisztenciális (történelmi, lélektani, erkölcsi) gondolatiságot emeli az érzékletesen egyetemes létvízió magasába." Mint Pécsi Györgyi, Kányádi monográfusa fogalmazott, Kányádi látomása az ember hatalmi tönkretételének, lét- és identitásvesztésének állandóan fenyegető veszélyéről szól különleges művészi erővel.A gyanús eszközt, a telefont bebugyolálják, ablakon kívülre rekesztik, saját hangjukat a magnó Bartók-zenéjével próbálják elnyomni... "Kányádi látomása az ember hatalmi tönkretételének, lét- és identitásvesztésének állandóan fenyegető veszélyéről szól különleges művészi erővel."
  • Ketten a neten

    Ketten a neten

    A Ray Cooney Ketten a neten című vígjátéka amelyet a Figura nagyterméban február 27-én 19 órától mutat be a kézdivásárhelyi Városi Színház , a Bigámia című vígjátékának folytatása. 
    John Smith taxisofőr, aki korábban párhuzamos életeket élt, két felesége és két háztartása között próbált lavírozni, most ismét kényes helyzetbe került. Felnőttek a két házasságból származó gyermekei, akik az internet segítségével találtak egymásra. 
    Ismerkedésüket viszont a közös apa minden eszközzel igyekszik megakadályozni, és ez számos komikus helyzetet eredményez. 
    Ray Cooney Ketten a neten című darabja egy nagyon jól megszerkeztett bohózat , és nem csalódik az a néző, aki szórakozni, kacagni vágyik. És az sem csalódik, aki mindezek mellett a tartalmat keresi. Egy átlagos bohózatnál több ez a szöveg, mert mély emberi viszonyokat ragad meg, ugyanakkor a megváltozó emberi értékrendek témája napjainkban rendivül aktuálissá vált. 
    A Nagy István fordításában és Kolcsár József rendezésében színpadra állított előadásban jellem- és helyzetkomikumok szintjén találunk sok olyan pillanatot, amikor őszintén felnevethetünk. 
    Megcsalások, megcsalatások, átverések sorozata. A játék tétje tehát ezúttal kizárólag a felszabadító nevettetés, nevetés…..
  • Ketten egyedül

    Ketten egyedül

    Egy pincérnő és egy szakács. Frankie és Johnny. És bár nem lehet csak azért járni valakivel, mert van egy ilyen dal, ők kölcsönösen kinézik egymást maguknak az étteremben.A félszeg, mégis kitartó munkahelyi flörtből idővel mozi és vacsora, végül egy szenvedélyes éjszaka lesz, ezzel pedig kezdetét veszi egy hajnalig tartó, sziporkázóan mulatságos és kíméletlenül őszinte huzavona.Ezen az éjszakán az óvatos távolságtartás találkozik a szeretetteljes rohamtempóval, a higgadt érvek a sors esztelen kergetésével, hegek a sebezhetőséggel.Nyitni, bezárni? Tele ezernyi kétséggel. Dőlni, nem dőlni? Vajon elkap-e a másik? Vagy csak újabb sebet ejt? Hol körülbástyázzák magukat, hol pedig pimaszul ledöntik egymás falait.De mire feljön a nap, a múlt súlyait a lehetőségek mérlegére pakolja Frankie és Johnny.
    Van egy ilyen dal
  • Kettős játszma (Double double)

    Kettős játszma (Double double)

    Az elegáns Philippa egy Duncan nevű rongyos csavargót szed fel a londoni rakparton és hazaviszi luxuslakásába. Üzeleti megállapodást kinál a férfinak, aki - Philippa szerint - rendkivül hasonlít néhány hete balesetben elhunyt férjéhez. Richard, a szerencsétlenül járt férj egymillió fontot örökölt volna, ha negyvenöt éves koráig házas emberként életben maradt volna. Az egy hét múlva bekövetkező születésnapon Duncannek, a megállapodás szerint a vendégek előtt kell megszemélyesítenie Richárdot és ezért Philippától megkapja az örökség felét... A feszültség egyre fokozódik a megdöbbentő fordulatig.
  • Kezdődhet a mulatság!

    Kezdődhet a mulatság!

    A kedvelt énekesnő a már klasszikusnak számító megzenésített gyermekverseivel valamint legújabb lemezének dalaival örvendeztet meg bennünket.Halász Judit magyar költők verseit  énekli közel harminc éve a magyar könnyűzene legjobbjainak megzenésítésében.  Generációk nevelkedtek fel lemezeinek hallgatása közben. Zenei és előadói igényessége mellett játékosság, humor és szeretet jellemzi dalait, koncertjeit
  • Ki a hunyó avagy bubus

    Ki a hunyó avagy bubus

    vígjáték két felvonásbanA komédia mulatságos bonyodalmának okozója egy szerelmeslevél, amit hősünk, Gáspár felesége talál meg férjuránál. Ilyenkor mi a teendő? Vallani vagy tagadni? Gáspár ez utóbbit választja, s hogy lebukását elkerülje, egyik legjobb barátját, Bajza Palit kéri meg arra, hogy vállalja el helyette a levél címzettjének szerepét. Minden rendben is lenne, ha váratlanul nem bukkanna fel egy másik barát, aki szintén alibit igazol Gáspárnak. Ez már sok a hitvesnek, és különösen hősünk anyósának, aki amolyan házisárkányként mindenáron be akarja bizonyítani lányának, hogy Gáspár egy alávaló nőcsábász. Hősünk, hogy tisztázza magát, döntő ütközetre készül, felkér egy közönséges gépírónőt, hogy játssza el barátja kedvesét.