Kategória Rendezés
  • Ármány és szerelem

    Ármány és szerelem

    A fiatal szerelmeseket származásuk választja el. Mindkettejüket mással házasítaná a család, a középosztálybeli muzsikus lányának egy titkár való, az udvari miniszterelnök nemesi származású fia pedig vegyen el egy grófnőt. Ez a dolgok rendje, és ezért sokan sokféle aljasságra képesek. A nemesek nemtelen eszközökkel igyekeznek kezükben tartani az események irányítását, megőrizni féltett hatalmukat. Joggal tesszük fel a kissé naiv kérdést: hát nem jár együtt a nemesi címmel a tisztesség és az erkölcs? A választ a világirodalomból és a történelemből mind tudjuk. Az ármánykodókat titok lengi körül, mely túl későn lát napvilágot. A szerelmesek lángolása, szenvedélyük őszinte és tiszta áradása sem elég, hogy elkerüljék a tragikus véget.
  • Ármány és szerelem

    Ármány és szerelem

    Schiller világhírű drámájából születik egy új zenés előadás a szarvasi Cervinus Teátrumban. Ferdinánd és Lujza tiltott és titkos szerelme, cselszövések és ármánykodások sokaságát vonja maga után. Vajon az őszinte, tiszta szerelem legyőzheti , és megváltoztathatja az önnös érdekét szem előtt tartó hatalmi rendszert? Egy izgalmas szerelmi történet a hatalom ármánykodásának szorításában. 

  • Ármány és szerelem

    Ármány és szerelem

    Friedrich Schiller ÁRMÁNY ÉS SZERELEM színmű két részben Hossza: 2 óra 40 perc, egy szünettel Fordította: VAS ISTVÁN Bemutató: 2018. február 16. Az előadáshoz színházpedagógiai foglalkozás igényelhető! Ezt a klasszikus remekművet gyakran nevezik a német Rómeó és Júliának. És valóban: Ferdinánd és Lujza története némileg emlékeztet Shakespeare tragédiájára. A herceg nagyhatalmú miniszterének fia egy szép polgárlányba szeret bele, ám a fiatalok szülei nem nézik jó szemmel a kapcsolatot. Sőt, a kényszerűen titkolt, tiltott szerelmet a legaljasabb cselszövésekkel próbálják ellehetetleníteni az udvar intrikusai. A fiatalok éteri szerelmét lelketlen hatalmi harc árnyékolja be – s hőseink megállíthatatlanul rohannak a tragédia felé. Schiller szomorújátéka a 18. század végén játszódik, ám dermesztően érvényes ma is. Letölthető kiadvány az előadásról (pdf) Von Walter, kancellár   TÓTH SÁNDOR Ferdinánd, a fia, őrnagy   TÓTH JÁNOS GERGELY e.h. Von Kalb, udvarnagy   HAUMANN MÁTÉ Lady Milford, a fejedelem kegyencnője   GÁSPÁR KATA Wurm, a kancellár magántitkára   TAKÁCS GÉZA Miller, városi zenész   HAUMANN PÉTER, 
    Kossuth- és Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész Millerné   TÓTH ÉVA Lujza, a leányuk   SZILÁDI HAJNA e.h. Sophie, a lady komornája   KÁDAS PETRA e.h. Komornyik   TAHI JÓZSEF Alex   KÖLESÉRI SÁNDOR Georgie   HEIZER GEORGINA a.n. Lucy   TABA DOROTTYA LUCIA a.n. Törvényszolga   MIHÁLYFI ÁKOS a.n.       Díszlettervező   SZABOLCS JÁNOS Jelmeztervező   KÁRPÁTI ENIKŐ Ügyelő   SZÉP ZSOLT Súgó   TÓTH LOVÁSZ MÓNIKA Dramaturg   DERES PÉTER Rendezőasszisztens   LÉVAI ÁGNES       RENDEZŐ   EPERJES KÁROLY Kossuth- és
    Jászai Mari-díjas
         
  • Ármány és szerelem

    Ármány és szerelem

    Egy klasszikussá nemesedett mű a Sturm und Drang szenvedélyes időszakából. Két fiatal tragédiával végződő legendás története – ahogy a cím is elárulja – szerelemmel, ármánnyal fűszerezve. Schiller fiatalkori drámája méltán vívott ki magának világszerte elismerést és népszerűséget – feltételezhetően ez a szerző legtöbbször színpadon előadott munkája. Az arisztokrata Ferdinánd őrnagy, von Walter mindenható miniszter fia és a polgárlány, Miller Lujza szerelme évszázadokat képes romlatlanul átívelni, s bár a szerző filozofikus buzgósággal hosszas tirádákba zsúfolva igyekszik Rousseau tanait népszerűsíteni, a néző inkább a romantika előfutárát látja a drámában. Az ártatlanság találkozik benne a társadalmi romlottsággal, a feltörekvő polgárság ütközik meg a hatalma romjain még dőzsölő és kegyetlenkedő arisztokráciával, a szabadság-vágy néz szembe az érzelmeket nem ismerő zsarnoksággal, mindeközben valós emberi sorsok és drámák rajzolódnak ki a színpadon. Eperjes Károly Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja. 1980-tól tagja volt olyan jeles színházak társulatainak, mint a kaposvári Csiky Gergely Színház, Budapesten a Nemzeti Színház, a Katona József Színház, a Radnóti Színpad, a Művész Színház, a Thália Színház. 1998 óta, majd a 2012-ig tartó, Új Színházhoz való részleges kötődés után, szabadúszóként tevékenykedik; emellett a Veszprémi Petőfi Színház művészeti tanácsadója. 
  • Ármány és szerelem

    Ármány és szerelem

    Ferdinánd és Lujza történetét gyakran emlegetik a német Rómeó és Júliaként. A herceg nagyhatalmú miniszterének fia egy szép polgárleányba szeret bele, melyet a szülők nem néznek jó szemmel egyikőjük oldaláról sem. A titkos, tiltott szerelem okozta cselszövés, intrika és hatalomharc tragikus sorát vonzza maga után. Schiller szomorújátéka a 18. század végéről fest korhű képet, érvényessége azonban máig megkérdőjelezhetetlen. A német drámairodalom legnépszerűbb darabját 1795-ben városunk szülötte, Kelemen László társulata szólaltatta meg magyarul, s most a róla elnevezett Kamaraszínházban kerül bemutatásra.
  • Ármány&szerelem

    Ármány&szerelem

    A rockzenés játékban Schiller népszerű drámájának jelenetei sorakoznak fel, de nem az ismert és megszokott módon. Az átdolgozás zenéjét Papp Gyula, a dalszövegeit Demjén Ferenc, a szövegkönyvét Sárdy Barbara írta, s a szerzők a játékot egy színházi összpróba keretein belül tárják elénk. Egy társulat – melynek dühöngéseit és belenyugvásait végigkövetjük – az Ármány és szerelem megzenésített változatát igyekszik színpadra vinni. A produkció majdnem kész, de a próbát, ahogyan az lenni szokott, számos probléma vagy tisztázatlan kérdés szakítja meg. Ebből persze humoros bonyodalmak származnak, de születnek megrendítő pillanatok is. Látjuk tehát az előadást, de látjuk azt is, amit a közönség soha nem szokott látni. Így a nézőnek kettős élményben lehet része: az eredeti darab zenés feldolgozásán túl rácsodálkozhat a mi XXI. századi létezésünk mulatságos és tragikus esendőségeire is.
  • Armenian Karnevál

    Armenian Karnevál

    Két örmény nőt farsangra hívnak, vajon hogy fogadják őket?! Zenés előadásunkban villanásszerűen mutatunk be egy nemzetiségi farsangot, örmény zene tolmácsolásával.
  • Árnyország

    Árnyország

    A kaposvári Csiky Gergely Színház és a budapesti Nemzeti Színház közös produkciója C. S. Lewis és Joy Grasham szerelmi történetét viszi színre. Egy ötvenes éveibe lépő, anglikán, Cambridge - i egyetemi tanár és egy fiatal, elvált New York-i zsidó költőnő egymásra talál. A megrögzött agglegény és a szabadelvű asszony találkozása érdekes árnyakkal kontúrozza a gondosan kevert társadalmi palettát.
  • Árpád-ház

    Árpád-ház

    Spiró 1995-ben írta darabját Árpádházi királyaink sorsáról, a történelmi modellek ismétlődéséről, röghözkötöttségünkről, a kitörés reménytelenségéről, egy olyan világról, melyben a félelem és az agresszió egymást élteti. A küzdelem folyamatos, jutalom nincs, a pillanatnyi győzelemért azonnal hatalmas árat kell fizetni. Az ártatlanok áldozatok. A bűnösök is bűnhődnek, de „igazságot” senki sem szolgáltat.
    A darab kanavászként, kottaként szolgál, és kulisszáktól mentesen, szabadon szólal meg. A monumentális képek, hangokra bontva: többszólamú akusztikus kórusokat ellenpontozó dübörgő rockszámok: dobpergés és szólók közepette jelennek meg a nézők képzeletében. A dráma kulcsa az élvezetes dúsgazdag nyelvezet és a könyörtelen logika. Az előadás hossza: kb. 100 perc
  • Ártatlan vagyok!

    Ártatlan vagyok!

    Olaszország – napfény – szerelem, s egy vitorlás hajó, amely felborul. Természetesen a legrosszabbkor, hiszen a fiatal, cserfes lány meztelenül marad a jéghideg vízben. Szerencsére jön egy horgász, aki kimenti, de ezáltal elindul egy félreértés sorozat, komikus helyzetek egymásutánja, aminek persze a vége most is csak a szerelem. Közben pedig csak kapkodjuk a fejünket, hogy a pikáns helyzetekből hogy vágja ki magát egy arisztokrata, önálló, fiatal lány az 1940-es évek elején a legfelkapottabb olasz nyaralóhelyen.