Kategória Rendezés
  • Virágvasárnapi hangverseny

    Virágvasárnapi hangverseny

    A Musica Beata Kórus és az Új Szentendrei Kamarazenekar koncertjeKarvezető: Bokorné Forró Ágnes, koncertmester: Schuster Andrea.  | Műsor:
    Mozart D-dúr Missa Brevis KV 194.
  • Virsky

    A név, amely átírta a tánctörténelmet!A Moiseyev Táncegyüttes legnagyobb ellenfele 80 éves fennállását ünnepli velünk együtt!Lélegzetelállító, hihetetlen, a gravitációt meghazudtoló művészet. A Virskynél a varázslat maga a realitás!Míg a Moiseyev Európában a Virsky az Egyesült Államokban hódít. Ez mindössze annak köszönhető, hogy a Virsky éves szintén csupán 2 hónapot tölt el Európában, de a 80. születésnapját ünneplő együttes 2018-ban végre kivételt tesz és Európában is turnézik, az már csak hab a tortán, hogy Magyarország a turné része lett. Az pedig, hogy most új táncokat is láthatunk a színpadon maga a kiváltság.A New York Times egészen egyszerűen az alábbi kritikával illette az együttest:Lélegzetelállító, hihetetlen a gravitációt meghazudtoló művészet!A 80 éves VIRSKY – Ukrán Állami Népi Együttes a világ bármelyik pontján megtalálja az utat az emberek szívéhez: produkciójuk szenvedélyes és látványos, csodálatos és izgalmas. A kimagasló művészi színvonal, a szakmai tudás, a táncosok profizmusa, a lebilincselően kreatív koreográfia, a lenyűgöző látvány, a színpompás kosztümök, az egész világon elkápráztatják a közönséget. A táncos szólisták akrobatikus tudása, a női- és férfikarok sokoldalú virtualitása, a tudatosan értékmegőrző szellemiség, a bölcs és optimista tartalom együttesen adják a társulat szinte mágikus, a lelket felemelő erejét. A 84 főből álló világhírű társulat, a VIRSKY Ukrán Állami Népi Együttes 2018. május 4 és május 30 között lesz látható Magyarország nagyvárosaiban. A lélegzetelállító, a fizika törvényeit meghazudtoló és minden nemében egyedülálló produkció mottója: VIRSKY – A név, amely átírta a tánctörténelmet!
  • Virtuózok és az alba regia szimfonikus zenekar

    Virtuózok és az alba regia szimfonikus zenekar

    Műsor:G. Rossini: Olasz nő Algírban – nyitányW. A. Mozart: C-dúr zongoraverseny K.467Km.: Boros MisiG. P. Telemann: F-dúr versenymű 3 hegedűreKm.: Váradi Gyula, Sándor Zoltán, Bácsy-Schwartz ZoltánR. Schumann: II. C-dúr szimfónia op 61.
  • Virtuózok: Öröm-ünnep gálakoncert

    Virtuózok: Öröm-ünnep gálakoncert

    A Budapesti Nyári Fesztivál a tehetséggondozás elkötelezettjeként örömmel ad fellépési lehetőséget a pályájuk elején járó ifjú tehetségeknek. Ezért a Szabad Tér Színház a Virtuózok immár hagyományos gálakoncertjével köszönti a nemzeti ünnepet a Margitszigeten, aminek része a tűzijáték élő közvetítése is. 
    A világ első komolyzenei tehetségkutatójának harmadik szériája idén tavasszal került képernyőre a magyar televízióban. Az augusztus 20-i ünnepi programban a Virtuózok újonnan felfedezett tehetségei és régi kedvencei lépnek színpadra.
    Az est sztárvendége:
    Bogányi Gergely, Liszt-, Kossuth- és Príma-díjas zongoraművész
  • Virtus

    Virtus

    Duda Éva Társulat/Movein Mission:
    Virtus

    A Virtus az első olyan magyar produkció, amely a kortárs tánc és az underground cirkuszi világ ötvözéséből született, lendületes zenével, a színházi tér számos síkját kihasználva, sajátosan magyar ízzel. 

    A táncos csapat ismeretlen területre merészkedik, új kifejezési módok elsajátításával többek közt a levegőben mozgás lehetőségeit keresik a szereplők virtuóz magasságokban. Sajátos zenei összefonódás Szirtes Edina Mókus és Kunert Péter közös munkája is, melynek eredményeként élőben találkozik a magyar és balkáni népzene a radikálisabb elektronikus zenei motívumokkal. Az alkotó-előadók humorral ábrázolják a sajátosan magyar élethelyzeteket és az emberi kapcsolatokban rejlő feszültségeket. 

    Igazi kelet-európai virtus, fellengzős érzelem, hősködő ritmus, bánatos kesergés, két pártra szakadás és dicső cirkusz.

    „Nem csoda tehát, hogy a Duda Éva Társulat legújabb előadása, mely nem másra, mint a magasság okkupációjára vállalkozik, olyan üde, könnyed és önfeledt: megzabolázta, megszelídítette, sőt, saját képére formálta a rettegett természeti törvényszerűséget, a gravitációt. Mint a kötelet vagy szalagot, maga alá gyűrte a veszélyt, sőt, nevet is adott neki: Virtus.”
  • Vitéz László

    Vitéz László

    „Szervusztok, pajtikák!” A Fabula Bábszínház paravánjára is elérkezett vándorútján a méltán világhírű magyar népi hős: Vitéz László. A mi történeteinkben is megküzd az ördögökkel, és mint gyermekkorunkban, most is győz! 
    A mutatós bábszínpadon Vitéz László játékok szórakoztatják a jókedvre vágyókat.
  • Vitéz László és az ördögök

    Vitéz László és az ördögök

    Fabula Bábszínház előadása -  3 éves kortól ajánlotthagyományőrző vidám, vásári bábjátékA Fabula Bábszínház paravánjára is elérkezett vándorútján a méltán világhírű magyar népi hős: Vitéz László. A mi történeteinkben is megküzd az ördögökkel, és mint gyermekkorunkban, most is győz.
  • Vitéz László és Vas Juliska

    Vitéz László és Vas Juliska

    Ismeritek-e Vitéz Lászlót? S az ő csuda egy beszédét? Láttátok-e, mint küzd nagymamucikája báli legyezőjével sok gonoszok ellen? S ha hallottatok is őróla, ismeritek-e Vas Juliskát? Tudjátok-e, mint aprít pokolfiakat seprűjével, s puszta két kezével? S láttatok-e már igaz, szép szerelmet? Hát jertek, serkenjetek! Tekintsétek őket, kiknek félelme nincsen, s kiknek ölelése Halált is legyőz!
  • Vitéz lélek

    Vitéz lélek

    Keresve sem találhatnék a világirodalomban még egy olyan szerzőt és darabot, amely most jobban illene hozzánk, az újrainduló Nemzetihez, mint Tamási Áron és a Vitéz lélek. Leginkább a derű miatt, ahogyan ez a történet megszólal. Lehet, hogy az ő drámai életművében vannak a Vitéz léleknél erőteljesebb, a színpadi karakterformálás szempontjából érettebb, ha tetszik, drámaibb alkotások, de bizakodóbb aligha. (Vidnyánszky Attila)
  • Vitéz Palkó és Tündér Ilona

    Vitéz Palkó és Tündér Ilona

    Vitéz Palkó beáll a király szolgálatába. Szerencsésen megőrzi a király nyulait, de a király még egy feladatot bíz Palkóra. Ki kell szabadítani Tündér Ilonát, a banya fogságából. A király feleségül kívánja magának a szépséges leányt, de ki dicsőséget más verítékével szerez, vajon milyen jutalmat érdemel?
  • Vízipók, csodapók

    Vízipók, csodapók

    Mese-musical egy felvonásban - a Szabad Ötletek Színháza előadásábanEgy generáció nőtt fel Vízipók és Keresztespók kalandjain a népszerű televíziós rajzfilm- sorozat révén. Hatására rengeteg gyerek lett pók és rovar-barát. E színpadi mese-musical változatban a természet szeretete, az izgalmas kalandok, és az igaz barátság mindent elsöprő ereje dominál. Az előadást sok zenével, fordulatokban és ötletekben gazdag történettel állították színpadra, színes díszlettel és változatos jelmezekkel.
  • Vízkereszt

    Vízkereszt

    A 400 éve elhunyt, de örökérvényűnek tetsző William Shakespeare a sorban legutolsó komédiája a Vízkereszt, avagy… A jól bevált fordulatai mellett könnyedsége ennek sem felszínes. Az élvhajhász közösség, amelybe Viola férfiruhába bújva csöppen, az öncsalók paradicsoma. Félreértések és tréfák sora vezeti őket, ha nem is a végső megoldáshoz, de az önmagukhoz vezető út kezdetéhez. A Mohácsi-testvérek rájuk jellemző módon gondolták újra és állítják színpadra  művet.
  • Vízkereszt vagy bánom is én

    Vízkereszt vagy bánom is én

    William Shakespeare Vízkereszt-je egyike a legnépszerűbb, a legtöbbet játszott művének. A XVII. század első évében, 1601-ben íródott vígjátékában is, ahogy oly sok más művében, a kiismerhetetlen, titokzatos szerelemé a főszerep.Violának Orsino kell, Orsinónak Olivia, Oliviának Viola, Malvoliónak Olivia, Antoniónak Sebastian, Orsinonak Viola, Violának Olivia, Antoniónak Viola, Oliviának Sebastian, Violának is Sebastian, Sebastiannak is Viola. Mi kell a Bolondnak ? Lehet-e a szívnek parancsolni? Vagy a szerelem mindenre feljogosít?Shakespeare klasszikusát, ahogy az elmúlt néhány évben már megszokhatta a Karneválszínház közönsége, ismét Réthly Attila, a Weöres Sándor Színház főrendezője állítja színpadra. Segítségére lesz a Mágikus Mintha: a színház színész zenekara. Az élő zene a ’80-as évek retro hangulatát idézi, a játék során a késői Kádár-korszak balatoni strandbüféinek világa elevenedik meg előttünk.Vízkereszt: Történik Illíria fővárosában (Illiberáliában) és a (magyar) tengerparton.
  • Vízkereszt, de amúgy mindegy

    Vízkereszt, de amúgy mindegy

    Shakespeare Vízkeresztjében minden megvan amire a színház vágyik. Csak játék, csak szerelem, csak álom, csak küzdelem, csak félelem, csak rettegés, csak kétségbeesett harc a magány ellen, remény a szerelemért, az őrületért, az egyetlen igazságért, hogy igen létezik és van és uralkodik és lehet hinni benne, ha nem is hinni inkább csak kutatni.
  • Vízkereszt, vagy amit akartok

    Vízkereszt, vagy amit akartok

    A Tévedések vígjátéka bebizonyította, hogy érdemes prózát játszani a Dóm téren, így ezt a ziccert nem hagyják ki a 2017-es Szabadtéri-évadban sem.  A Vízkereszt, vagy amit akartok Shakespeare utolsó nagy vígjátéka, melyben mindent megtalálhatunk, amit a mester korábban kipróbált: nemek szerepcseréjét, álruhába bújást, beteljesülő és reménytelen szerelmeket. Viola hajótöröttként partra vetődik Illíriában, majd férfiruhában, Cesario néven elszegődik Orsino herceg szolgálatába. A herceg a szép Oliviába szerelemes, aki rá sem hederít, ugyanakkor Viola annál is inkább reménytelenül vágyódik Orsino után, akinek mintegy szerelmi postásaként kell asszisztálnia Olivia meghódításához. Olivia pedig éppen a fiúnak hitt Violáért rajong olthatatlanul. A félreértésekkel teli vígjátékot július 28-án, 29-én és 30-án láthatják a nézők
  • Vízkereszt, vagy bánom is én

    Vízkereszt, vagy bánom is én

    Shakespeare egyik legnépszerűbb műve, amiben félreértések és álruhák, önfeledt bolondozások és (majdnem) tragikus fordulatok indáznak egymásba – és mindezek középpontjában mi más is lenne, mint a Szerelem.IKERVILÁGOKA Vízkereszt, mint hibátlan egységbe szerkesztett komikai nagykoncepció, a szakmai
    tudathasadás remekműve. Vezérmotívuma a hibbanás, melyet fölényes logikával és táncos eleganciával forgat meg többször is önmaga körül: mintha most is a gondolkozás szabad ege alatt növeszthetné ki magából a témát, mintha szellemének szabad mozgását legkevésbé sem zavarná az egymást tagadó ikervilágok tébolyult összenövése. Shakespeare sokat tudott, és nagyon bízhatott magában. Tragédia vagy komédia? Kipróbált elmeéllel, mint »egy puszta tőrrel«, alkalomadtán megvan a módja elvágni »ettül ezt«.(Géher István)