Kategória Rendezés
  • Csipkerózsika

    Csipkerózsika

    a Nemzeti Táncszínház előadásaCsipkerózsika klasszikus története elevenedik meg ebben a zenés-táncos mesejátékban. A darab érdekessége, hogy az eredeti néptáncok mellett minden elhangzó szöveg és felcsendülő dallam a tradicionális magyar folklórból táplálkozik, és annak elemeit használja fel e közismert mesedarab színpadi megfogalmazásában. Vincze Zsuzsa forgatókönyvében a népi szövegek eredeti formájukban jelennek meg.
  • Csipkerózsika

    Csipkerózsika

    a Turay Ida Színház előadásaTalán nincs is a világon olyan gyermek, aki ne ismerné Csipkerózsika szívet gyönyörködtető történetét, melyet egy francia meseíró, Charles Perrault írt le először, az 1600-as évek végén.
    A kis hercegnőt születésekor átokkal sújt egy gonosz boszorkány. Az átok szerint mielőtt nagykorú lesz a lány, egy mérgezett tű szúrása végez vele. A jószívű tündérek mindent elkövetnek, hogy ne teljesedjék be az átok, de hiába. Csipkerózsika 100 éves álomba szenderül, amelyből csak egy herceg szerelmes csókja ébresztheti fel.
    Az előadást klasszikus díszletben és jelmezben visszük színre, és többek között Csajkovszkij: Csipkerózsika című balett zenéje teszi örök élménnyé az előadást.
  • Csirkefej

    Spiró György tragédiája, az először 1985-ben színpadra állított Csirkefej a mai, modern magyar drámairodalom egyik emblematikus darabja, amit ez alkalommal a Jászai Mari díjas Árkosi Árpád rendez a Gózon Gyula Kamaraszínház korábban Szakonyi Adáshibáját, Schwajda Himnuszát vagy Borbély Szilárd Akár Akárkijét felvonultató, kortárs magyar drámákat bemutató sorozatában. A helyenként igen naturalista nyelvezetű, megrázó erejű, csak 16 éven felüli nézőknek szóló előadás metszően éles képet rajzol a kor társadalmáról, melyről szeretjük azt hinni, hogy változott valamit a nyolcvanas évek óta. Egy diszfunkcionális társadalom keresztmetszetét látjuk, melyben Spiró szavaival élve: „nem működik a szerelem, nem működik a szeretet, nem működik a hatalom, nem működik a vallás, nem működik a család, nem működik a munka – semmi sem működik”.Ismeretes, hogy Spiró az özvegyasszony ikonikus alakját Gobbi Hildának írta. Árkosi rendezésében Horváth Zsuzsa jutalomjátéka e rendkívüli szerep. Most ő lép be a színre Spiró darabjának nyitóképében: boldogan hívogatja macskáját, hogy végre kapott csirkefejet… A Jászai Mari és Aase-díjas színművésznő pályája ezen felül is izgalmasan kapcsolódik Gobbi alakjához és életművéhez. Horváth Zsuzsa minapi bemutatója Ibsen Peer Gynt című darabjában éppen Aase szerepe volt, miközben az Aase-díjat Gobbi alapította végrendeletében. Horváth Zsuzsát korábban Brecht Kurázsi mamájaként, vagy a Kakuk Marci Csurinéjaként láthatta a Gózon Gyula Kamaraszínház közönsége.
  • Csizmás kandúr

    Csizmás kandúr

    táncjáték gyerekeknekA Bozsik Yvette Társulat évről évre a tánc nyelvén szólítja meg a legfiatalabb közönséget. A Létramesék, a Varázscirkusz, a Péter és a farkas, Az Ezeregyéjszaka legszebb meséi és a Csillagokkal táncoló Kojot után egy klasszikus mese táncadaptációját, a Csizmás kandúrt állították színpadra, a Nemzeti Táncszínház felkérésére. A mese legmélyén az igazságot kereső segíteni akarás szándéka rejlik, amely nagyon fontos tanulság és példázat a gyerekeknek. Csizmás kandúr ravaszságának és tetteinek mozgatórugója az, hogy a kisemmizett és földönfutóvá tett jószívű gazdáján segítsen, és legyőzze az óriást. A kandúr és a molnárfiú kapcsolata az önzetlenségen, a szereteten és a tiszteleten, a másikban való feltétlen bizalmon alapul. Minden furfang, cselvetés csak eszköz a kandúr céljának elérésében, hogy az igazság győzni tudjon. Az előadás különleges zenéjét Philippe Heritier, a társulattal több, mint húsz éve együttműködő Párizsban élő svájci zeneszerző komponálta.
  • Csizmás kandúr

    Csizmás kandúr

    Egyszer volt és hol nem volt, hogy a molnárnak három fia volt, vagyona ennyi, meg a malom, a szamár és a mihaszna macska. Meghal a molnár, osztozik az örökségen a három legényke. A nagynak jut a malom, középen marad a szamár, a kicsinek jár a mihaszna macska. Így kezdődik a mese, aztán jönnek a kalandok sorra, ami folytán elválik, kié lesz a királynak lánya és fele királysága.
  • Csizmás kandúr és cimborái

    Csizmás kandúr és cimborái

    zenés mesejátékNem mindennapi élményben lehet részük az előadást nézőknek, hiszen „testközelből” élvezhetik sokunk gyermekkori kedvencének történetét. Interaktív zenés mesejátékunkba bevonjuk a nézőket/gyerekeket, így együtt élhetik át a hősök kalandjait az előadás szereplőiként. Senkinek sem kell leküzdenie a játék és a színpad csáberejét, teljesen átadhatjuk magunkat a gyermeki örömöknek!
  • Csoda

    Csoda

    Nagy Vencel, nyomdai betűszedő elveszti szeme világát. Felülvizsgálatra kell mennie, de mert senki nem tartható egy évnél tovább betegállományban, keresőképesnek nyilvánítják. Úgy gondolja, ezek szerint, hogy lát, hiszen komoly bizottság ekkorát nem tévedhet. Dolgozni kezd, szeretője lesz, kocsmába jár, autót vezet, megpróbálja az átlagemberek átlagos életét élni - vakon.
  • Csoda és Kósza

    Csoda és Kósza

    Az Örkény Színház gyermek- és ifjúsági előadása 7-15 éveseknek. Általános iskolásoknak ajánlott előadás. Csoda és Kósza egy gödöllői tanyán élnek. Első ránézésre közönséges lovak,  Sajó bácsi és Gyöngyi néni lovai. De szokott e egy normális ló pizzát sütni a miniszternek, vagy épp a Marsra utazni, ha úgy tartja kedve? Czigány Zoltán meséje a két ló, a csacska Kósza és a megfontoltabb Csoda figurájában az örök párost teremti újra, akit a mostani szülők számára Lolka és Bolka, a nagyszülőknek pedig Stan és Pan jelenthetett. Színpadi hangjáték egy részben.
  • Csoda és Kósza

    Csoda és Kósza

    Csoda és Kósza két beszélő ló – egy fehér és egy fekete, egy fiú és egy lány, egy okos és egy oktalan, egy megfontolt és egy szeleverdi. Mesénkben az ő történeteikkel ismerkedhetnek meg kicsik és nagyok. Egy Gödöllő melletti kis tanya, ahol az istállók fölött kúszik a bableves illata, de ahol valamilyen okból a dolgok váratlan fordulatot vesznek. Ilyenkor sétáló szénaboglyák baktatnak például, ám a dolgok ennél is csodálatosabban oldódnak majd meg.
  • Csodabogarak

    Csodabogarak

    Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar idén egy különleges hangversenysorozatot indított, melynek következő koncertje a Bűvös dallamok címet viseli. Keresd az elbűvölő dallamokat Hajnóczy Soma kétszeres bűvész világbajnokkal. Gyere el, s legyél Te Soma bűvészinasa.Ezen a koncerten nemcsak a zene, hanem maga Soma, a világbajnok bűvész is elvarázsol. Sőt még szólistaként is hallhatjátok egy nagyon különleges formációban. De nemcsak mutatványaival, hanem saját maga által komponált zenéjével is ámulatba ejt. Persze a műsorból nem hiányozhatnak a régi géniuszok sem, mint Mozart vagy Johann Strauss, és még sokan mások.
  • Csodagömb

    Csodagömb

    Cirkuszi Nagykarácsony2017. november 4 – december 31. Varázsbuborékok repítenek el a csodák birodalmába a Fővárosi Nagycirkusz karácsonyi műsorában 2017. november 4. és december 31. között: klasszikus cirkuszi nagykarácsonnyal várjuk kedves közönségünket, amelyben orosz és kínai rúd-, valamint akrobatamutatványok, gurtni-, diabolo- és zsonglőrprodukciók teremtik meg a pezsgő hangulatot. Porondra lép a Maik Gärtner Family és bájos indiai elefántjuk, Rani, s a sztyeppék végtelen világát idézi meg a minszki csoport dzsigit számával. A varázslat és mágia birodalma lengi át a Csodagömb bűvös világát, a rejtélyes varázsló buborékjai lenyűgöző produkciókat rejtenek, ám vigyázat, csalunk is! A lengyel bűvész trükkjeire érdemes odafigyelni! A légies könnyedséggel, súlytalan fesztelenséggel átszőtt produkciót Vincze Tünde, a Magyar Légtornász Egyesület alapítója, légtornatanár, a Baross Imre Artistaképző munkatársa rendezésében láthatja a közönség.
  • Csodaszarvas

    Csodaszarvas

    Egy nagyszabású táncjáték, amely rávilágít az anyaság, testvérharc, hagyomány és újítás mai szemléleteire - a történelmi Magyarország kellős közepén. Egy eredetmonda az új generáció számára.
  • Csókos asszony

    Csókos asszony

     Nagy a készülődés a Nagytemplom utcai bérházban. Pünkösdi Kató, a fiatal színinövendék, aki a Csókos asszony című operett címszerepét játssza hatalmas sikerrel, és Dorozsmay Pista eljegyzésére készülődik a háznép. Betoppan Báró Tarpataky, a híres mecénás is, akit a délutáni előadáson elbűvölt Katóka tehetsége, és meghívja a lányt Bajza utcai villájába. A lány udvariasan visszautasítja a báró ajánlatát. Közben a vőlegény, bárhogy igyekszik, nem tudja visszaszerezni az átmulatott éjszakán zálogba adott jegygyűrűket, ezért megszökik. Amikor a vőlegény nem jelenik meg az eljegyzésen, Kató bánatában mégiscsak elindul a Bajza utcába…

    A Csókos asszony egy igazi szerelmi történet mely, – mint az operett műfajának legjobbjai –, a világháborútól megtépázott Budapesten játszódik. Józsefvárosban, az 1920-as évek környékén szinte lehetetlen a nyomorból kitörni. Mégis, vagy éppen ezért, az élni akarás, a boldogság utáni vágy tobzódik az operettekben, a zenés játékokban és a kabarékban. Az előadásban olyan ismert, örökzöld dalok csendülnek fel, mint az Éjjel az omnibusz tetején, Gyere, te nímand!, Asszonykám, adj egy kis kimenőt!. Zene, tánc, romantika és sok humor.  Minden, ami egy felhőtlen estéhez szükséges.