Kategória Rendezés
  • Azördögbe!!!

    Azördögbe!!!

    A magyar népmesék gyakran foglalkoznak az elmúlás, a halál utáni élet, a pokolbéli szörnyetegek birodalmával. A régmúlt parasztembere, mint a mai kor embere is a legjobban az elmúlástól félt. Ennek követe az ördög. Ha ő megjelenik, vele együtt megjelenik a baj. De mesénk legnagyobb hőse a szegény ember, még a haláltól sem riad vissza.
    Ki az aki fél az ördögtől? Mindenki! Csak a szegény ember nem….mert neki már nincs sok vesztenivalója. Sok furfanggal, sok játékkal és persze csavaros észjárásával még a pokolbéli legfelsőbb hatalmak eszén is túl jár. De az ördögnek a legnagyobb ellensége nem a szegény ember, hanem a székely asszony, aki még attól sem riad meg ha belébúj az ördög. Hogy miért……kiderül ez a Csavar Színház legújabb meséjéből. Előadásunkban felcsendülnek a legszebb hajdúsági, és
    mezőségi dallamok. Mindez ütőgardon, gitár és hegedű kíséretében.
  • Azt meséld el, Pista!

    Azt meséld el, Pista!

    "Mi lenne, ha Örkény István egy nap újra megjelenne, egy színészben, egy színházban, egy este, leülne, venne egy lélegzetet, mesélni kezdené - olykor felállna - az életét, azután megint eltűnne?"Ezen az estén az író a színész testét ölti magára.
  • Baal

    Baal

    A színművet, a legenda szerint, az ifjú Brecht négy nap alatt, fogadásból vetette papírra, és aztán csiszolgatta, tökéletesítette egy életen át. Éppen ezért a Baal minden egyes előadása, színrevitele komoly bátorságot igényel az alkotók részéről.A főszereplő, Baal igazi antihős, egy szörnyeteg, aki csak használja és kihasználja a környezetében élőket, elpusztítja a világot, és végül ömagát emészti fel.A Baal címadó hőse egy magányos, lázadó költő, aki egy, a Bibliában sokat kárhoztatott pogány isten nevét viseli. Az ókori kánaáni kultúrkör vihar-, eső- és termékenységistene, neve szó szerinti fordításban azt jelenti: 'úr, uralkodó, férj'. Brecht hőse is ilyen uralkodoó, aki magáért a lázadásért, az életöröm, a férfierő gátlástalan élvezetéért kerül szembe a társadalommal és az erkölccsel. Lazán összefüggő, epizódszerű jelenetekben bontakozik ki Baal anarchikus élete, Zsótér Sándor rendezésében.
  • Baba Chanel

    A kaposvári előadás szereposztásában csupa férfiak sorakoznak fel egy olyan történethez, amelyben koncertet tartanak a kilencvenéves anyókák a Süketek Intézetében. Egy fájdalmasan mulatságos történet kibontását viszik színre, amely életről és halálról beszél.
  • Bababszínház: Nem, nem, hanem

    Bababszínház: Nem, nem, hanem

    A Vaskakas Bábszínház előadása gyermekeknek Varró Dániel versei alapjánMi repül el,
    ha a kezünk nem fogja?
    A kréta? A bögre?
    Anyustul a szoknya?
    A sajtos vagy más ízesítésű pufi?
    A plüssmadár?
    Nem, nem, hanem a lufi.
  • Babaszínház: Cinege, cinege, kismadár

    Első színházi élmény a Vaskakas Bábszínház előadásában 0-3 éves korigHogy a két madárleső manónak összesen hány puha-pihe-csipogós-röpülős fiókája van, s hogy azok milyen fülbemászó csiviteléssel, trillázással, csipogással röpködnek, megtudhatják, ha megnézik kicsike gyerekeiket ölükben ringatva a Vaskakas Bábszínház csecsemőknek szóló előadását, melyet Kocsis Rozi (Blattner Géza-díjas) állított színpadra. A csilingelő muzsikát Rab Viki szerezte, a pihés jószágokat Bartal Kiss Rita (Blattner Géza-díjas) tervezte. Játssza: Gergely Rozália, Bora LeventeKözismert mondókák, gyerekdalok, kiszámolók, dúdolók és dünnyögők a játék építőkövei, melyeket az anyukák, apukák, nagymamák haza is vihetnek egy kis füzetben, hogy otthon folytatódhasson a közös játék.
  • Babaszínház: Cini-cini muzsika

    Babaszínház: Cini-cini muzsika

    Első színházi élmény 0-3 évesek számára a Bóbita Bábszínház előadásbanCini-cini muzsika, táncol a kis Zsuzsika, meg a tücsök koma, meg a katica. Csörögnek a kishalak, csattognak a kiskacsák, lovacska nyerít, patkója dalol. Minden, minden muzsikál ebben az apróknak szóló játékban!A babaszínházról:"Akármilyen hihetetlen, a csecsemők, a három éves kor alatti aprócska gyerekek is fogékonyak a színházi előadásra. Persze nem akármilyenre, hanem kifejezetten nekik készülő játékokra.Tudós csoportok: pszichológusok, pedagógusok és művészek hosszú évek óta tartó vizsgálatai alapján ismert, hogy a művészi élmények már a méhen belüli életben is befolyásolják a fejlődést. A kínai császárnékról mesélték, hogy amikor állapotosak lettek, csak szép dolgokat volt szabad nézniük, hallgatniuk és szagolniuk, hogy a magzat is szép és kiegyensúlyozott legyen.
    Kínában már akkor tudták, amit a mai pszichológia tanít, hogy életünk első kilenc hónapja – még az anyaméhben – és az azt követő három év egész életünkre kihat. Irányt szab személyiségünknek, kreativitásunknak, lelki egészségünknek, egyszóval mindennek, ami bennünk később igazán fontos lesz.
    Az esztétikai élmény, annak közös megélése, otthoni felidézése, s újraélése a csecsemő-szülő kapcsolat erősítésén, elmélyítésén túl, új tapasztalatokkal, ismeretekkel gazdagítja a kisgyermeket. Hatékonyabban, mint bármikor későbbi élete során. A művészet ebben az életkorban segíthet talán a legtöbbet."
  • Babaszínház: Papírvarázs

    Babaszínház: Papírvarázs

    a Mesebolt Bábszínház előadása 1-4 éves korigPapírcsipke, papírszalag,
    papírdoboz, papírtekercs
    hiszed-e, hogy nem is papír
    hanem fura csuda játék?Lesz belőle kis halacska
    meg porszívó, ha akarja
    magas lépcsőkön szaladgál
    hajócskaként a vízre száll
    tűnő árnyékká változik
    keresd - csak rád várakozik! Bedobozolta: Trifusz Péter 
    Hangicsálta: Kiss Dávid
    Összehajtogatta: H. Nagy Katalin
    Varázsolják: Gyurkovics Zsófia, Kovács Bálint
  • Babaszínház: Síppal-dobbal

    Babaszínház: Síppal-dobbal

    Első színházi élmény 0-3 éveseknek a Vaskakas Bábszínház előadásábanKottafüzet, hangjegyek, ritmusképletek - mi történik, ha életre kelnek? Repülnek a hanggombócok, cikáznak a vonalak, száguldoznak a violinkulcsok. A játszók meg zenélnek, mindennel, amit csak érnek: síppal, dobbal, nádihegedűvel.
  • Babett hazudik

    Babett hazudik

    „Szóval Londonba akartok menni? Hát legyen. De miért vagytok ilyen kis gyávák? Élni tudni kell. Legyen egy hét New York. Ezt kérem apámtól szülinapomra, egy utazást, akivel én akarom. Azt fogja mondani ’Édes kicsikém, hát kirándulni karsz a barátaiddal? Hát nem mondom, sok pénz, de egyszer tizenöt az én kis hercegnőm.’ Elviszem közületek azt, aki ajándékot ad nekem. Két vagy három embert.”

    Németh Ákos legfrissebb darabjának a helyszínei: utca iskolával és gyorsétteremmel, úszómedencés terasz egy villában, szoba egy elhanyagolt házban, kilátó, rendőrőrs – vagyis ismerősek, kultikusak. A történet szereplőinek egyike, Babett pedig úgy mesél az álmairól, hogy közben mindenki valóságnak hiszi. Ártatlan játéknak indul, aztán tragédiába fordul. Ki a felelős? Mit tehet a felnőtt? 

    Németh Ákos a közéletünk problémáira kérdez rá, miközben tizenévesekre fókuszál. 
  • Babett hazudik

    Babett hazudik

    Kamaszkor. Talán az emberi élet legellentmondásosabb időszaka. Átmeneti kor: már nem gyermek, még nem felnőtt. Gyerekkori illúziók és felnőttkori realitások találkozási pontja. Németh Ákos darabjának hősei kamaszok, akik ellentmondásos személyiségüket egy ellentmondásos, átmeneti társadalmi helyzetben próbálják érvényesíteni. Zűrzavar belül – zűrzavar kívül. Hogyan lehet itt életben maradni?„Babett láthatóan egy álomvilágban él. Azt gondolom, hogy ez sok tizenévessel előfordul, és nagyon sokakkal megtörténik, nem kell ehhez tizenévesnek lenni. Babett ezt az álomvilágot egyszerűen nem engedi maga körül lebontani és egyre erőszakosabb lépésekhez nyúl ennek érdekében. Azt szeretném, hogy gondolkozzunk el azon, van-e joga az embernek ábrándokat építeni és azokat bármi áron elfogadtatni.” (Németh Ákos, író-rendező)Részlet a darabból:„Szóval Londonba akartok menni? Hát legyen. De miért vagytok ilyen kis gyávák? Élni tudni kell. Legyen egy hét New York. Ezt kérem apámtól szülinapomra, egy utazást, akivel én akarom. Azt fogja mondani, 'Édes kicsikém, hát kirándulni akarsz a barátaiddal? Hát nem mondom, sok pénz, de egyszer tizenöt az én kis hercegnőm.' Elviszem közületek azt, aki ajándékot ad nekem. Két vagy három embert."