Kategória Rendezés
  • Szerelmes történet: Angyalföldi ballada

    Szerelmes történet: Angyalföldi ballada

    Makra Vince egy jobb élet reményében felköltözik Budapestre. Egy angyalföldi bérházban bérel szobát, ahol megismerkedik Gabival, a gyermekét egyedül nevelő dobozgyári munkáslánnyal. A fiatalok hamar egymásba szeretnek, csakhogy az élet gonosz tréfát űz velük: felbukkan Gabi férje, a börtönviselt Feri, és arra kéri a lányt, hogy menjen vissza hozzá. Gabi nehéz helyzetbe kerül. Választania kell az új, megbízható szerelem és gyermeke apja között. Az előadás nemcsak egy tragikus szerelem állomásait követi nyomon, hanem a ’60-as évek meghatározott sajátosságait és körülményeit is. Balázs Fecó dalai egyszerre érzékeltetik a balladisztikus hangvételt és a reményt egy jobb életre. Keserédes történet kitartásról, hűségről és szerelemről.
  • Szerelmünk, Kalotaszeg

    Szerelmünk, Kalotaszeg

    „Ha a Kalotaszeg földjét hosszában átszelő robogó vonat ablakából ítéljük meg ezt a földet, akkor azt állapíthatjuk meg, hogy annak túlnyomó része egyhangú, kietlen, sőt szomorú föld. [...] Talán sehol másutt, mint éppen a [...] kalotaszegi tájban, nem hatna olyan nagyszerűen a színpompás kalotaszegi népviselet [...]. A tipikus kalotaszegi tájék a maga egészében ma is komoly élménye minden egészséges szemű és lelkű, a szépet szerető és a szépet megértő embernek.” (Kós Károly)
  • Szerencsekrajcár

    Szerencsekrajcár

    mesejáték Benedek Elek meséje nyomán A tréfás történet eleven, emberi hangon mesél arról a nehéz de szükséges emberi állapotról, mely a társadalomba való beilleszkedést, a minden körülmények között való helytállást jelenti.
    A mese főhőse Gyurika, a legkisebb fiú, a mese elején kicsi és gyenge, apja alkalmatlannak tartja a szolgálatra. Gyurika természetes vágya, hogy az emberek befogadják, szeressék és megbecsüljék, célja eléréséhez azonban számtalan próbát kell kiállnia. Ez az út vezet családja megmentéséhez, a királylány szívének és a fele királyságnak elnyeréséhez. Az előadásba beépülő mondókák, rigmusok, névcsúfolók, gyerekjátékok, szokások egy olyan mesevilágot varázsolnak, amelyben a gyerekek saját magukra ismerhetnek, otthonukra lelnek. Hiszen az örök boldogság megtalálása csak félelmeink legyőzésével lehetséges – emelik ki az alkotók.
  • Szerencsének szerencséje

    Szerencsének szerencséje

    Morc király folyton csatázik, ezért Levente királyfi maga indul feleséget választani. Aranyvirágra hamar rátalál, de az apja Karc király - ármányos varázslatokkal - meg akarja akadályozni a fiatalok házasságát. A királyfi jóbarátja és segítője a mókás, ám eszes Tódor kihallgatva a madarak beszélgetését, túljár Karc király eszén. Most azonban ő kerül bajba! Így hát Levente királyfi kalandos utat jár be, míg megtalálja Szerencsének szerencséjét, hogy megmentse barátját.
  • Szeressem végre magamat

    Szeressem végre magamat

    Az önálló estemet Szabó T. Anna csodálatos verseiből és egyik meséjéből állítottam össze. Néhány költemény megzenésítésére Kovács Adriánt kértem fel, aki személyes hangvételű dalokat írt a nekem. A szerkesztés és rendezés is az én munkám, ami a színésznői feladatok mellett nem volt egyszerű, de így teljesen a magaménak mondhatom a produkciót, melyet Adrián élő zongoraszóval kísér. Ez volt diplomamunkám a Színművészeti Egyetem első drámainstruktor-színjátékos osztályában, melyet 2 éve játszom itt-ott, nagy szeretettel – és sikerrel.
  • Szeretem a feleségem!

    Szeretem a feleségem!

    A házasság maga a csoda. Csoda, hogy működik?! De a házasságot néha fel kell frissíteni, nehogy kihűljön. Csináljuk hármasban? Vagy még többen? Négyesben? De hogyan? Erről szól ez a vidám, pikáns zenés játék. Michael Stewart  pikáns komédiájáról Magyar Attila így fogalmaz: házaspár hőseink kényelmesen ringatóznak a házasélet hullámain, ám ez kevés nekik. Haladni akarnak a korral, valami izgalmat akarnak csempészni az életükbe. A két férj kitalálja, hogy párt cserélnek, mert ez a trendi. Izgalom lesz is bőven. Ám az ötlet nem válik be..
  • Szeretik a banánt, elvtársak?

    Szeretik a banánt, elvtársak?

    Egy rendkívüli monológ, amelyet a kommunizmus mondat ki. Róbert Romániában, a Ceauşescu-érában nőtt fel. Most megpróbálja elmesélni életét, melyen keresztül számunkra is felidézhetővé (és talán feldolgozhatóvá) válik az a politikai félmúlt, amelytől folyamatosan szabadulni próbálunk. Róbert történetei fájdalmasan ismerősek lehetnek. Persze tanulságok nincsenek... Csak a példa kedvéért... A magunk szórakozására...
  • Szeretők

    Marivaux Állhatatlan szeretők című komédiája Visky Andrej átiratában és rendezésében a Szeretők címet kapta, a pálforduláson átesett vidéki szerelmespár állhatatlanságát ugyanis éppúgy eredményezheti jellemgyengeségük, mint manipulatív és látszatkörnyezetük káros hatásai. Arlequin és Silvia a tiszta ideálokat, a földhözragadt de önazonos és boldog szerelmet, az önmagával harmóniában lévő embert képviselik. A Herceg azonban szerelmes lesz Silviába és bármi áron szeretné megszerezni őt, ezért elválasztja őket egymástól.A Szeretők egy kortárs példázat, amely a tiszta ideálok elmúlásáról, relativizálódásáról, feloldódásáról szól. Arlequin és Silvia átalakulásának történetét követheti majd a néző, azt, ahogy elveszítik, kompromittálják tiszta énjüket. A tér a társadalmi performansz porondja, ahol mindenkinek sikeresnek kell lenni (akár a színpadon), el kell adnia magát.Történik mindez a barokk színpompás csillogása és túlzásai inspirálta látványvilágban és zenében, amely egyaránt idézi és dekonstruálja a XVIII. századi francia udvar viselkedését és mutatja egy komikus, de valahol mélyen szenvedő és kiüresedett világ torzalakját, amely sok pontban mutat kísérteties hasonlóságot a jelenünkkel.
  • Szerettem őt

    Szerettem őt

    Egy elhagyott meny és egy – a feleségét megcsaló, de soha el nem hagyó - após felkavaró története a darab, amely briliáns és életszerű dialógusok, viták, kitárulkozások, emlékek, párhuzamos történetek füzére.
    „Mindig is voltak férfiak, akik csalják a feleségüket. Mennyire banális az egész történet. Hogy ez mindig így van. Hogy az vezeti őket, ami a gatyájukban van. Végül is csak szemet kell hunyni és magától elmúlik az egész. Tudomásul kell venni és kész. Kész, megvan. Túl vagyunk rajta... igaz? Ezt gondolja. Mindnyájan ezt gondoljuk.” – mondja dühösen, kétségbeesetten, vádlón a történet hősnője. Ilyen egyszerű lenne? Ez lenne a megfejtése magánéletünk oly gyakori válságainak?

    Az előadás az ©Edition Le Dilettante 2002. Anna Gavalda engedélyével, az SACD és a Hofra Kft. közvetítésével jött létre.
  • Szeretünk téged, Odó

    Az Úr 1739-es esztendejében nagytiszteletű Koptik Odó Apát Urunk elindult az stíriai Máriaczellből, hogy új, magyarhoni otthonába szállítsa csudálatos Képszobrányát. Az égbolt ragyogott, az madarak énekeltek, s Apátunk fürge léptei nyomán sietve fogyott az út”, és a mai Celldömölkre környékére érve, elkezdődött kálváriája annak, hogy a Szent Szűz szobrának, hol, miből, kikkel építtessen méltó lakhelyet. De ekkor a Szent Szobor csodát tett… Nem is egyet.
  • Szétbombázva

    Szétbombázva

    - A Blasted most már tőlem függetlenül létezik, ahogy kell. A születését és a jelentését néhány bekezdésben összefoglalni felesleges volna és múló érdeklődésre tarthatna számot. Ha egy darab jó, akkor saját levegőjét lélegzi be, saját élete van és saját hangja. Hogy önök hogyan értik, amit a hang mond, az nem az én dolgom. Az ami. Csinálj vele, amit akarsz.Sarah Kane, 1994. július