Kategória Rendezés
  • Meseautó

    Meseautó

    a MADÁCH SZÍNHÁZ produkciójaVadnay László és Vitéz Miklós dr. Meseautó című film forgatókönyve alapján Szűcs János bank-vezérigazgató kiábrándult könnyelmű életéből, és frissen vásárolt sportautójával szabadságra indul. Indulna. Ha nem találkozna Kovács Verával, a bank aznap felvett alkalmazottjával. Szűcs szemet vet a lányra, ezért az autót, mint nyereményt szállíttatja a lány lakására, maga pedig sofőrnek ajánlkozik. A Meseautó című legendás film alapján vadonatúj musical comedy készül a Madách Színház műhelyében. Azokat a jól ismert, híres mondatokat, mint „egy a párna, egy a részvény”, vagy „a, mint Aladár, l, mint Ladár” sodró lendületű dalok kísérik, és természetesen fenn az égben az angyalok vigyáznak ránk! Szente Vajk különleges rendezői világát ezúttal is a vígjáték nagyágyúi népesítik be. A Madách Színház pedig továbbra is lelkesen tesz eleget küldetésének, hogy új magyar zenés darabokkal örvendeztesse meg a hazai közönséget.
  • Meseautó

    Meseautó

    “Csupa boldogág vár ezután rád és ráma mesék meseszép kocsiján.”1935 júliusában Nagy Endre moziba invitálja Móricz Zsigmondot. Megnézik A meseautót, amelyet Móricz már látott. Móricz Zsigmond így számol be a hévizi mozilátogatásról:„Mozi alatt bámult, mint egy gyerek. - Hát ez kell az embereknek?Az elején döbbent Nagy Endre a film végére áthangolódik. Mikor vége lett, azt mondja:– Tulajdonképpen megértem, ez a modern népmese. Éppen az, mint a fonóban, elindul a szegény ember fia, és a végén király lesz. Most a király a bankigazgató, és nem a szegény fiú indul el, hanem a szegény lány, és bankigazgatóné lesz. Tiszta népmese.”Szűcs János bank-vezérigazgató nagy nőcsábász, éppen pihenni készül, ám ezúttal egy hónapos szabadságát távol a világtól és messze a nőktől szeretné eltölteni. Mielőtt elindulna, egy remek autót, egy Horch 780-as cabriolet vásárol 20 000 pengőért. Ám ekkor egy az autószalonban nézelődő ifjú hölgy felkelti az érdeklődését, és minden másképpen alakul. Ami 1931-ben a Hyppolit volt, 1941-ben a Dankó Pista, az volt 1934-ben A meseautó. Nagysikerű film, amely hetekig maradt műsoron és a mozgóképszínházaknak nagy diadalt jelentett. A film éveken keresztül folytatta diadalmas útját.És most megérkezett a Pécsi Nemzeti Színházba is, ahol Márkus Alfréd korabeli slágereivel, sok humorral és parádés szereposztásban elevenedik meg a filmvászon után a színpadon, a Meseautó!
  • Mesedoboz

    Mesedoboz

    Zenés mese-összeállítás, vagy inkább mesés zene-összeállítás? Elhangzanak olyan retro mesedalok, mint például Mézga család, Vuk vagy A nagy ho-ho-horgász.
  • Mesék a bőröndből - A halász meg a felesége

    Mesék a bőröndből - A halász meg a felesége

    „Volt egyszer egy halász s annak felesége. Egy kicsi putriban laktak, a tenger partján, s bizony nagy szegénységben éltek.
    Egy szép napon, azonban a halász horgára akadt egy csodálatos aranyhal…” Német- magyar zenés mese, a nagyravágyásról és a boldogulás kereséséről, a Grimm testvérek írásából kiindulva.A „Mesék a bőröndből” egy, a szokásostól eltérő német óra óvodások és iskolások számára. Mivel ez a korosztály a német nyelvvel még csak ismerkedik, egyes szavak és kifejezések mindkét nyelven elhangzanak. A csodabőrönd finoman festett falapjai díszletként szolgálnak, ami előtt a színészek bábok segítségével életre keltik a mesét. A mesék 20- 45 percesek, így tökéletesen igazodnak a gyerekek koncentrálóképességéhez. A bábok és a bőrönd méretei miatt az ajánlott nézőszám maximum 60 fő.
  • Mesél a bécsi erdő

    Gazdagon megrajzolt karakterei kisemberek, nyárspolgárok, akik e zűrzavaros időben kétségbeesetten próbálnak kapaszkodni valamibe: veszélyesebbnél veszélyesebb ideológiákba, egy megszépített múlt vagy egy reményteljes jövő illúziójába, és legfőképpen embertársaikba, egymásba. Ám ez az összekapaszkodás, ahelyett, hogy segítségükre lenne, örvényszerűen rántja őket egyre mélyebbre a hazugságokban és öncsalásokban.
  • Meseláda

    Meseláda

    A miskolci Csodamalom Bábszínház előadásaMese, mese, mátka, itt a meseláda! 
    Mi lapul a ládában? Meseládafia! 
    Az első mesében nyár van, nagy meleg, 
    Az öreg király egyre csak didereg. 
    Hercegkisasszony vált a kislányból, 
    ki egy borsószem miatt kipattant az ágyból! 
    A harmadik mesének Piroska a hőse, 
    mint minden ovis, a farkastól nem fél ő se!A két játékos immár tizenöt éve eleveníti meg a három népszerű mesét – A didergő királyt, a Borsószem királykisasszonyt, valamint a mesék meséjét, a Piroska és a farkast – lankadatlan játékkedvvel és töretlen sikerrel...
  • MESEMONDÓ KÖR

    Összejöveteleikre mindenki mesével készül, melyet elemeznek, megbeszélnek. A Mesemondó Kör nyitott, bárki részt vehet hallgatóként, a bátrabbak pedig bemutatkozhatnak, kipróbálhatják tudásukat, s számíthatnak a Kör tagjainak tanácsaira, biztatására.
  • Mesés férfiak szárnyakkal

    Mesés férfiak szárnyakkal

    Mesés férfiak szárnyakkal című előadásra fokozottan érvényes, amit színházi munkák esetében használni szoktunk: ízig-vérig közös alkotás. Ebben az értelemben az előadás teremtése egyúttal modellje is annak a heroikus, és sokszor utópisztikus küzdelemnek, amelyet az emberiség folytat tudatra ébredése óta, hogy elszakadhasson a Földtől, hogy kezével érinthesse az eget… Gagarin és Tyitov, Koroljov és Glusko, a szovjet űrprogram emblematikus figuráinak személyes sorsa és tragédiája az alkotók számára valójában csak ürügyként szolgált ahhoz, hogy végigtekintsenek a fizikai magasságokat meghódítani vágyó ember történetén: kezdve Ikarosz és Daidalosz mítoszával Leonardo da Vinci találmányain át Ciolkovszkij tudományos és társadalmi utópiájáig, illetve a transzcendenst megtagadó materialista világ látszólagos győzelméig...
  • Meseszőnyeg

    Meseszőnyeg

    Több jól ismert mese elevenedik meg az előadás során. A meseszőnyegről előkerülő tárgyak életre kelnek és lassan kikerekedik a népmese. Megjelenik három kismalac, az aranyszőrű bárány és még sok ismerős. Három színész és egy zenész megkapó jelmezekben varázsolja el a kis közönséget.  
  • MESH/BREATHE!

    MESH/BREATHE!

    „Míg a Mesh táncosai egymásba olvadnak az egyforma precizitással végrehajtott mozdulatsoroknak és a rezzenéstelen arcjátéknak köszönhetően, addig a Breathe!-ben fontos szerep jut a gesztusnak és a mimikának is.” Antal Klaudia, Szinhaz.net

    MESH
    A rendkívül pontos és koncentrált mozgás feszültséget és precizitást szül, megteremti a tudatosság és fennmaradás terét. A fegyelmezett, kiszámított utazás a figyelmünket a tér- és időérzékelésre irányítja, az itt és most megtapasztalására hív. A Mesh című kreáció alkotópárosa a spanyol Maria Campos és a libanoni Guy Nader. A tánc nemzetközi élvonalába sorolható alkotók munkáit a letisztult, intellektuális és egyben elegáns megfogalmazásmód jellemzi. 
    Videó: https://www.youtube.com/watch?v=NSXR8nmDqM0

    Előadók: Csuzi Márton, Egyed Bea, Rusu Andor, Jessica Simet, Várnagy Kristóf
    Zene: Miguel Marin   
    Fénytervező: Kovácsovics Dávid
    Jelmeztervező: Fazekas Endre
    Produkciós asszisztens: Czveiber Barbara
    Koncepció, Koreográfia: Guy Nader, Maria Campos

    BREATHE!
    Mai figurák a térben, nincsenek szerepek, bárkik lehetnek. A szabadság iránti vágy hajtja őket, a fékek kioldása és önmaguk felfedezése a cél, mégis belső elakadásaik nehezítik lépteiket.

    „A Breathe!-ben hús-vér embereket látok, karaktereket, indulatokat, akarást, szenvedélyt, kirohanást…” Kutszegi Csaba, Tánckritika.hu 
    Videó: https://www.youtube.com/watch?v=UXrz4gOcg40

    Előadók: Varga Csaba, Egyed Bea, Jessica Simet, Rusu Andor, Újvári Milán
    Zene: Kunert Péter, Nils Frahm, Gryllus Ábris
    Fénytervező: Kovácsovics Dávid
    Jelmeztervező: Kiss Julcsi
    Rendező munkatársa: Soós Attila
    Produkciós asszisztens: Czveiber Barbara
    Koreográfia: Duda Éva
  • Messiás.ma

    Messiás.ma

    A Reformáció Emlékév keretében Georg Friedrich Händel örökérvényű remekművéből, a Messiás című oratóriumból szcenírozott előadás készül. A Messiás.ma című átdolgozás hagyományos és mai, elektronikus hangszerekkel kombinált rockoratorikus passió. A bibliai szöveg új magyar fordításban hangzik el.Az alkotók és a többféle műfajból érkező előadók célja, hogy Händel oratóriumát a különböző zenei műfajok kedvelői és minden korosztály számára élvezetessé tegyék, eljuttatva így a csodálatos mű üzenetét az előadás nézőihez. A barokk hangzást a világhírű Liszt Ferenc Kamarazenekar és a nagy szakmai elismertségnek örvendő Új Liszt Ferenc Kamarakórus biztosítja; az oratórium klasszikus vonulatát négy vezető szólista, Rácz Rita, Balogh Eszter, Csengeri Attila és Gábor Géza képviseli. A közreműködők között olyan rangos zenészeket találunk, mint a rocklegenda Horváth Charlie és Karácsony János (LGT), valamint a musicalszínpadokról ismert Malek Andrea, Csuha Lajos, Földes Tamás, Makrai Pál és Szemenyei János. A közel száz művész részvételével megvalósuló előadásban a Fodor Zoltán koreográfus által vezetett Inversedance társulatnak köszönhetően a mozgás, a tánc is hangsúlyt kap. A produkció jelmeztervezője Horváth Kata, megálmodója, karmestere, zenei és művészeti vezetője Várkonyi Mátyás Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, a Generál együttes vezetője, a Rock Színház alapító igazgatója.
  • Mesteremberek

    Mesteremberek

    Egy lakásfelújítás – mint tudjuk – maga a rémálom. A nem várt bonyodalmak, véget nem érő huzavonák sora idegőrlő, és gyakran semmi nem úgy alakul, ahogy az ember reméli. A lakásfelújítás mindig áldozatokkal jár – még akkor is, amikor úgy tűnik, hogy már tényleg napokon belül elkészülnek a mesteremberek, és a középkorú házaspár végre boldogan élhet álmai otthonában. De váratlanul titokzatos dolgok történnek: építőanyagok, falak, lépcsők tűnnek el, és ez még csak a kezdet…
    A népszerű skandináv drámaíró, a dán Line Knutzon egyszerre végtelenül szórakoztató és rettenetes helyzetekkel teli darabja az utóbbi évek egyik legizgalmasabb kortárs vígjátéka. 
  • Mesteremberek

    Mesteremberek

    komédia gyermekeknek