Kategória Rendezés
  • Orosz Zoltán és Barátai

    Orosz Zoltán és Barátai

    Páratlan élményre számíthatnak azok a szerencsések, akik Orosz Zoltán harmonikaművésszel
    és rangos zenésztársaival ünnepelhetik együtt a tavasz beköszöntét, a világjáró
    harmonikaművész India, Szingapúr és Szibéria után, végre itthon örvendezteti meg a
    rajongókat, egy fergeteges örömkoncerttel.
    Az élmény garantáltan páratlan, mint a fellépők száma is: az öt nemzetközileg ismert és
    elismert előadóművész egy egészen különleges, új műsorral készül az estére.
    Francia sanzon, orosz cigánydal, argentin tangó, a Balkán páratlan ritmikai világa, világzene,
    jazz, filmzene és magyar népdal – megannyi zenei stílus egy koncerten, a magyar zenei élet
    kiemelkedő előadóinak fergeteges előadásában!
    A koncert ebben a formában még soha nem került bemutatásra, így igazi premierről
    beszélhetünk, melynek egyediségét az is fokozza, hogy e különleges zenei stílusok olykor duó
    formációk előadásában hangzanak el: a végig színpadon lévő harmonikaművész mellé egy új
    partner érkezik, így az egyik legintimebb, legdinamikusabb s egyben legnehezebb előadói
    formában csodálhatjuk meg e páratlan művészek tehetségét.
  • Orvosmuzsikus Találkozó

    Orvosmuzsikus Találkozó

    Az évszázadok során az orvostudomány és az orvosok nagy változáson mentek keresztül. Megindult a szakosodás, és idővel a tág látókörű orvosok ismerete és érdeklődése szűkebb szakterületre korlátozódott. Létrejöttek a „szakbarbárok”, akiknek jóformán arra sincs idejük, hogy az általuk művelt, viszonylag kis területet maradéktalanul átfogják. Holott bármilyen nehéz, az orvosnak nem szabad feladni sokirányú érdeklődését, műveltségét és a művészetek iránti szeretetét, mert a beteg azt az orvost igényli, akit mindent tudónak hisz, hiszen életét bízza rá. A művelt és szépérzékű orvos lelki beállítottsága, az emberekhez való viszonya merőben más, mint a képzett, de gépies szellemvilágú orvosé.
    Mozgalmunk, mint „Ars Medica Pro Humanitate Hungarica” 2000. szeptember 12-én került bírósági bejegyzésre. Eddigi koncertjeinken kb. 90 orvos és egészségügyi szerepelt sikerrel.
    Lehetőséget szoktunk biztosítani az egészségügyiek tehetséges gyermekeinek szereplésére is. Az oroszlánrészt a lelkes és kitűnő színvonalat nyújtó kollégák biztosították.A mozgalom alapítója és eddigi elnöke Prof. Dr. Tarján Jenő szombathelyi kardiológus főorvos volt. 2002. év decemberében Kósáné Kertai Daisy vette át az elnöki teendőket, aki Budapestről irányítja a muzsikáló egészségügyiek mozgalmát.
  • Óvárosi Szent László Napok

    Óvárosi Szent László Napok

    Óvárosi Szent László Napok - 2017. június 23-24. péntek-szombatA Barátság Kulturális Központ és a százhalombattai civil szervezetek együttműködésében nagyszabású programsorozat kerül megrendezésre a Szent László-emlékév alkalmából.Időpont: 2017. június 23. péntek, 17:00
    Helyszín: Százhalombatta Óváros ÓVÁROSI KULTURÁLIS NAPOKA hagyományos Szent László napi búcsú alkalmából újra megelevenítjük az Óvároshoz kötődő kulturális eseményeket. A népi irodalmi és zenés-táncos produkciók mellett napjaink szórakoztató műfajai is helyet kapnak a programok között, valamint családi-és sport programok, gyermekműsorok teszik teljessé a kínálatot. június 23. péntek17.00 „A mi óvárosunk” – fotó- és rajzkiállítás megnyitó
    18.00   Zenálkó Gála helyi tehetséges gyermekek műsora
    19.00   Hamvadó cigarettavég – a Magyarországi Szerb Színház előadása
    21.00   Óvárosi mozi Dubecz Tivi bácsival június 24. szombatdélelőtti családi- és sport programok:
    óvárosi futás, óvárosi Foci kupa, Pitypangos Óvoda családi programjadélutáni családi -és közösségi programok:
    meseudvar, kézműves foglalkozások, népi játékok, főzőverseny, nemzetiségi udvarszínpadi műsorok:
    15.00   „Minden, ami Mezőföld” – a Forr-Más Hagyományőrző Együttes és vendégeinek műsora
    16.15   Guca Partyzans Brass Band koncert
    18.00   Rozbora Ádám Quartett koncert
    19.00   „Szereted-e még" – összeállítás Cserháti Zsuzsa, Máté Péter, Szécsi Pál és Domján Edit dalaiból Váradi Eszter Sára és Keller János előadásában
    20.00   Stereo Swing feat Szűcs Gabi koncert
    22.00   Utcabál
  • Papajazz

    A Papajazz 2005-ben alakult Budapesten, profi muzsikusokból.  Az eredetileg quartet felállású zenekar minden tagja nagy kedvelője volt az úgynevezett „oldschool” jazznek, annak ellenére, hogy nem mindegyikük foglalkozott előtte behatóan ezzel a stílussal.Első lemezük a „Papajazz”, 2006-ban jelent meg. 2009-ben, egy tagcserét követően lett igazán elkötelezett a zenekar a ’20-as,’30-as és ’40-es évek muzsikája iránt, 2013 elején pedig egy újabb zenész csatlakozásával öt fősre bővült. 2014-ben a zenekar hatalmas sikert aratva szerepelt a tíz napos, franciaországi La Rochelle Dixie-Jazz Fesztiválon.2015 nyarán rögzítették második lemezük hanganyagát, melyen két dalban vendégük volt Scott Robinson, a new york-i jazztársadalom megkerülhetetlen alakja, aki a felvételen tárogatón játszik. 2016 nyarán a Művészetek Palotájában, a New Orleans Swing Fesztiválon Scott vendégszereplésével be is mutatták az albumot, mely a „My Blue Heaven” címet viseli.2017-ben a zenekar elkészítette harmadik, „Let’s Dance” című lemezét, mely kimondottan a swing táncok kedvelőinek és művelőinek szól.Akár egy kiskocsmában, akár egy hatalmas koncertteremben élvezetes, szórakoztató muzsikát játszanak közönségüknek, repertoárjukon megtalálható a korszak rengeteg ismert és számtalan kevésbé ismert slágere. Szívesen tesznek eleget speciális kéréseknek is, mint például swing tánc fesztiválok, vagy egyéb privát rendezvények háttérzene szolgáltatása.
  • Párbeszéd koncert 2.0-Pandzarisz Dina,Tálas Áron

    -zene határok nélkül-A szefárd zene és a jazz találkozása Halmos Bélával.A koncertek két, különböző zenei világból érkező előadó párbeszédére épülnek; a beszélgetést ugyan összeköti egy zenei motívum Halmos Béla széki gyűjtéséből, mégsem csak népzenei koncertekre kell számítani, hiszen a zeneművészet majd’ minden ága képviselteti magát. 2018 tavaszán a következő előadók lépnek színpadra: Kemény Zsófi és Szirtes Edina Mókus, Nagy János és Szokolay Dongó Balázs, Mogyoró Kornél és Ölvedi Gábor, Pandzarisz Dina és Tálas Áron, Farkas Rózsa és Salamon Bea, Ferenczi György és Csoóri Sándor Sündi.Pandzarisz Dina hazánkban a szefárd zene nagyköveteként vált ismertté. Autentikus és egyedülálló énekstílusát, páratlan ritmusérzékét és hajlításait a külföldi szakma és közönség is számos alkalommal értékelte, s a magyar énekesnők közt elsőként adhatott egészestés szefárd zenei koncertet Spanyolországban, Cordobában a Nemzetközi Szefárd Zenei Fesztiválon.Dina a népzenén túl a jazz világában is elmerült, a hazai közönség a MÜPA nagyszínpadán, illetve a jazz intimebb kultúrterein is találkozhatott vele.Tálas Áron zongorista, dobos és zeneszerző, a hazai fiatal jazzgeneráció egyik legnagyobb figyelmet érdemlő alakja. Néhány éve még a Jazz Showcase délutáni fellépői közt mutatkozott be, most pedig már Pat Metheny kedvenc gitárosával hallhatjuk.Zongoristaként és zeneszerzőként két saját zenekart vezet: a Tálas Áron Triót és a különböző stílusokon átívelő, groove-os alapokon nyugvó zenét játszó Flight Modust. 2013-ban zenekarával megnyerte a Magyar Jazz Szövetség Jazz Combo Versenyét, ugyanebben az évben Junior Prima-díjat kapott, két évvel később a Montreux-i Jazzfesztiválon a zongoristák között döntőbe jutott, majd Gramofon-díjjal ismerték el. 2015-ben diplomázott a Zeneakadémián, ahol azóta korrepetitorként dolgozik, s tanít a Kodolányi János Főiskola és a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola jazz tanszakán is. Rendszeresen láthatjuk a magyar jazzélet meghatározó zenészeinek oldalán.
  • Párbeszéd koncert 2.0: Mogyoró Kornél és Ölvedi Gábor

    Két kiváló muzsikus, különböző hangszerek, más-más élethelyzet, más-más zenei világ, a színpadon pedig megszületik, ami addig sehol sem volt hallható. A havi rendszerességgel megrendezendő koncertek mindegyike valódi zenei kuriózumnak ígérkezik, de a felálláson kívül összeköti az esteket egy zenei motívum is, amely Halmos Béla széki gyűjtésében található. Mégsem klasszikus népzenei koncertekre kell számítani, hiszen a felkért előadók között a zeneművészet majd minden ága képviselteti magát.Ölvedi Gábor világzenei ütőhangszeres előadóművész. Jazzdob magántanulmányok után Törökországban és Marokkóban tanulta a török, perzsa, örmény, szír, egyiptomi, balkáni és észak-afrikai arab ütőhangszeres zenei kultúrát. Jelenleg 12 produkcióban muzsikál, emellett leginkább a különböző népzenék ütőhangszeres világának transzritmusait tanulmányozza és alkalmazza közösségi dobolásokon. Több táncszínházi és színházi darab résztvevője, a Velence-tavi Ütősfesztivál művészeti vezetője.Mogyoró Kornél öt éves korában, bátyja hatására kezdett ütőzni, majd autodidakta módon tanult zenélni. Tizenkét éves korában lépett fel először, húszéves korától vallja magát professzionális ütőhangszeresnek. Számos magyar pop-rock zenekarban közreműködött mint session zenész, mintegy hetven lemezen hallható játéka.
    A pop zene mellett a jazz és a világzene tekintetében is az élvonalban tartják számon. Európa legnagyobb jazz és – világzenei fesztiváljain, klubjaiban játszott a magyar és nemzetközi zenei-, tánc-, színházi élet számtalan reprezentánsával (többek között Presser Gábor, Tátrai Tibor, Palya Bea, European Mantra, Szirtes Edina “Mókus”, Nagy János, Borlai Gergő, Per Mathisen, Kolinda, Vojasa, The Gipsy Doad of Rajastan, Benjamin Herman, Euro African Playground)
  • Párbeszéd koncert 2.0: Nagy János és Szokolay Dongó Balázs

    Párbeszéd koncert 2.0: Nagy János és Szokolay Dongó Balázs

    Két kiváló muzsikus, különböző hangszerek, más-más élethelyzet, más-más zenei világ, a színpadon pedig megszületik, ami addig sehol sem volt hallható. A havi rendszerességgel megrendezendő koncertek mindegyike valódi zenei kuriózumnak ígérkezik, de a felálláson kívül összeköti az esteket egy zenei motívum is, amely Halmos Béla széki gyűjtésében található. Mégsem klasszikus népzenei koncertekre kell számítani, hiszen a felkért előadók között a zeneművészet majd minden ága képviselteti magát.A zongora, a könnyűzene és a magyar népzene találkozása Halmos Bélával.Nagy János Artisjus díjas előadó, jazz-zongorista. Számos hazai és külföldi fesztivál fellépője, olyan muzsikusokkal játszott együtt, mint Al di Meola, David Murray vagy Tony Lakatos.
    Szólistaként, hangszerelőként és stúdiózenészként számtalan lemezen és koncerten közreműködött a hazai zenei élet különböző stílusú előadóival, többek közt Horgas Eszter, Balázs Fecó, Bikini, Jamie Winchester, Hrutka Róbert, Malek Andrea, Szentpéteri Csilla, valamint a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara lemezén.Szokolay Dongó Balázs Artisjus és Príma Díjas előadó. Rajzpedagógiai tanulmányok után kezdett zenével foglalkozni, autodidakta módon tanult népzenét dudán, furulyán, tárogatón. 1994-ben a szakma elismeréseként a Népművészet Ifjú Mestere címet kapta. A kárpát-medencei folklór mélyebb tanulmányozása során kezdett népzene feldolgozással foglalkozni, így születtek saját kompozíciói és azok az improvizatív zenei alapok, amelyek magukon hordozzák a régmúlt magyar, román, szerb, horvát, szlovák és cigány kultúráját, és ugyanakkor modern, kortárs hangvételűek.1990-től több élvonalbeli zenekarban játszott, mint például a Sebestyén Márta trió, a Vasmalom, a Csík Zenekar; gyakori vendége volt a Téka, a Vujicsics, a Muzsikás és a Kolinda zenekaroknak. Dolgozott Rost Andreával és Kocsis Zoltánnal is. A 2017. évi Budapesti Tavaszi Fesztiválon a Liszt Ferenc kamarazenekar közreműködésével mutatták be első egész estés saját művét, a Sír az út előttem c. dalciklust.„Kodály is felhívja a figyelmet, hogy jó lenne, ha a népzene és a klasszikus zene közelebb kerülne egymáshoz. Inspiráló, ha két különböző műfajban gondolkodó találkozik. S ha tud együtt alkotni, akkor mindig érdekes dolog születik.”
  • Párbeszéd koncert – Eredics Salamon és Cserta Balázs

    Párbeszéd koncert – Eredics Salamon és Cserta Balázs

    A koncertsorozat hatodik előadásaKét kiváló muzsikus, különböző hangszerek, más-más élethelyzet, más-más zenei világ, a színpadon pedig megszületik, ami addig sehol sem volt hallható. A havi rendszerességgel megrendezendő koncertek mindegyike valódi zenei kuriózumnak ígérkezik, de a felálláson kívül összeköti az esteket egy zenei motívum is, amely Halmos Béla széki gyűjtésében található. Mégsem klasszikus népzenei koncertekre kell számítani, hiszen a felkért előadók között a zeneművészet majd minden ága képviselteti magát.Az októberi koncert résztvevői: Eredics Salamon és Cserta BalázsEredics Salamon hat éves korában kezdett furulyázni. Tagja a Söndörgő együttesnek, akikkel megfordult a világ számos koncerttermében és fesztiválján. Blockflötésként számos zenei verseny győztese, fellépett többek között Kocsis Zoltánnal, Kelemen Barnabással, a Budapesti Fesztiválzenekarral és a Liszt Ferenc Kamarazenekarral. 2010-ben szerzett diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népzene szakán. 2011-ben Junior Prima díjban részesült.Cserta Balázs jazz-szaxofon, népi-fúvós előadóművész és tanár. Különböző formációk tagjaként sokféle zenét játszik a népzenétől a klasszikus és világzenét át a jazzig.
    A Hang-Szín-Tér Big-Band alapító tagjaként kezdett el szaxofonozni, játszik a Modern Art Orchestra, a Fabula Rasa, valamint a Galiba zenekarokban, ennek köszönhetően vehetett részt sok fesztiválon, különböző versenyeken. Session zenészként rengeteg művész mögött, zenekarban, színházi produkcióban, lemezfelvételen működött közre – Állami Népi Együttes, Duna Művészegyüttes, Budapest Jazz Orchestra, Zséda, Rúzsa Magdi…
  • Párbeszéd koncert – Garami Gábor és Bede Péter

    Párbeszéd koncert – Garami Gábor és Bede Péter

    A koncertsorozat ötödik előadásaKét kiváló muzsikus, különböző hangszerek, más-más élethelyzet, más-más zenei világ, a színpadon pedig megszületik, ami addig sehol sem volt hallható. A havi rendszerességgel megrendezendő koncertek mindegyike valódi zenei kuriózumnak ígérkezik, de a felálláson kívül összeköti az esteket egy zenei motívum is, amely Halmos Béla széki gyűjtésében található. Mégsem klasszikus népzenei koncertekre kell számítani, hiszen a felkért előadók között a zeneművészet majd minden ága képviselteti magát.A szeptemberi koncert résztvevői: Garami Gábor és Bede PéterGarami Gábor zenész, rádiós műsorvezető 15 évesen kezdett dobolni és nagybőgőzni, két évig a Dunaújvárosi Vasas Néptáncegyüttes zenekarában játszott. Budapesten eleinte amatőr zenekarokban muzsikált, több kiváló zenész-tanártól – Nesztor Iván, Solti János, Berdisz Tamás, Pálmai Zoltán, Szanyi János – vett órákat, s 2007-ben a Los Angeles-i Musicians Institute-ban Fred Dinkins kurzusán is részt vett. A magyar népzene, a klasszikus és fúziós jazz, az elektronikus kísérleti zene, valamint a soul és a funky műfajok vannak legnagyobb hatással zenei stílusára. 1996 óta kereskedelmi rádiós műsorvezetőként dolgozik. 2010-ben alapított zenekarával – Garami Funky Staff – rendszeresen koncerteznek.Bede Péter hét év klarinétozás után 17 évesen kezdett szaxofonozni. Dresch Mihálynak meghatározó szerepe volt abban, hogy komolyzenei tanulmányait követően érdeklődése a jazz és a népzene felé fordult. Egy évig a Besh o droM együttes tagja volt, közben gyimesi zenét tanult furulyán. Rendszeresen részt vett moldvai és gyimesi népzenei táborokban, ahol alkalma volt eredeti népzenészektől tanulni. 2002-ben alapította meg saját együttesét, a Fanfara Complexát, mellyel elsősorban moldvai tánczenét játszanak. A Fonó Records gondozásában két lemezük jelent meg eddig. Jelenleg tagja a Balogh Kálmán Gypsy Cimbalom Band-nek, valamint Bognár Szilvia együttesének, a Csintekerintőnek. Játszik a Párniczky András vezette Nigun-ban, zenél vendégként a Buda Folk Band-ben, valamint a Bazseva zenekarban.
  • Párbeszéd koncert – Tóth Ádám és Lipics Viola

    Párbeszéd koncert – Tóth Ádám és Lipics Viola

    Lipics Viola: „Négy évesen azt mondtam, hegedűs leszek. Így lett. Klasszikus diplomákat szereztem különböző egyetemeken, majd a népzene, később a könnyűzene felé fordultam. Nem ragaszkodom konvenciókhoz, szívesen kísérek táncegyüttest, vagy játszom popzenei színpadokon. A Köztársaság Bandája, a Punnany Massif zenekar világa az, amit sajátomnak vallok és tevékenykedem benne, de ugyanilyen szívesen tanítok gyerekeket, megmutatva nekik a zene sok-sok színét, lehetőségét.”Tóth Ádám: „Hét évesen kezdtem el hegedülni, klasszikus- és népzenét párhuzamosan tanultam Salgótarjánban. Érettségi után az ELTE földrajz szakán szereztem diplomát, de a zenélést soha nem hagytam abba eközben sem. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója vagyok és a Bakator Zenekarban, valamint Pálházi Bence Bandájában hegedűseként muzsikálok. Zenei világomtól nem áll távol a népdalok feldolgozása sem, ezzel a Kiss Kata Zenekar hegedűseként ismerkedem.”
  • Pesti álom - Kálloy Molnár Péter

    Pesti álom - Kálloy Molnár Péter

    Kálloy Molnár Péter dalszerző-énekes erőssége a meghitt pillanatok művészi megjelenítése, de ott rejtőzik benne az elmélkedő mesélő és a umorista is.
    Hagyja, hogy elvarázsolják a százéves pesti utcák és házak, megérintsék a szerelmes pillanatok, gyermeki szívvel és ésszel levelet vár elhunyt édesapjától... Dalait hallgatva visszautazunk a gyerekkorba, és felnőttként álmodva, álmodozva keressük a boldogságot. A koncerten zenésztársa Hrutka Róbert.
  • Piramis évek koncert

    Piramis évek koncert

    Örömteli eseménynek néz elébe a Piramis együttes rajongótábora.Tavasszal újra együtt áll színpadra a legendás zenekar egykori énekese és szólógitárosa, s néhány dal erejéig újra az eredeti hangon csendül fel az ének.Az öt budapesti és vidéki helyszínre tervezett turné hangsúlyos zenei célkitűzése, hogy a dalok a lehetőségekhez képest eredeti formában, a régi hangkép iránti maximális hűséggel szólaljanak meg. Az új felállásban a két sztár-zenészt RS "rock and roll közlegényein" kívül egy kéttagú ritmus-szekció egészíti ki.A Piramis a 70-es évek második felének, 80-as évek elejének hihetetlenül népszerű rock zenekara volt, a kor könnyűzenei életének kínosan magasba ívelő üstököse. A dalok nagy részét ma is kívülről fújja és rendületlenül imádja több generáció; felelevenítésük az eredeti énekhangon és az egykori dinamikával nemcsak a régi rajongóknak kínál szenzációs élményt, de ínyencség lehet minden zenebarát számára. Mert a múlt és a régi lázak megidézésén túl világszínvonalú mai zenét ígér a koncertsorozat, amire bőven elég garanciát jelent a formáció össz szakmai tapasztalata, hitelessége, lelkes odaadása.