Kategória Rendezés
  • Kontaktpontok#muveszeti

    Kontaktpontok#muveszeti

    A műsorban kl. balett, kortárs,- moderntánc, színházi tánc és néptánc táncműfajok szerepelnek.Napjainkban minden egyre gyorsabban jön: a feladat, az információ, az új mozgásforma, a siker és a like! De, hol marad a kontakt? A színház színpadán és a táncművészet mozdulataiban? Az egymást követő generációk hitvallásában? Nem! Az élet szent körforgásában! Mindezekről küldjük az üzenetet a tánc segítségével: kontaktpontok#muveszetiA műsor alkotói: a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium Táncművészeti Tagozatának mestereiElőadók: a Táncművészeti Tagozat növendékei
  • Korai menyegző

    Korai menyegző

    A korai menyegző egy, a Csiky Gergely Színház számára készülő darab, amely alapjául a legszebb régi magyar hagyományok szolgálnak, Berecz András gyűjteményének felhasználásával. A család öröme, az ünnepi készülődés, a szerelem, a házasság, a gyermekvárás és egyáltalán minden olyan csoda keresése, amiért érdemes emberként élni. Egy család története a költői színházon keresztül.
  • Körhinta

    Körhinta

    Szerelem, föld, házasság, érdekek. Vajon melyik a fontos? A fiatalok boldogsága, vagy hogy – évszázadok paraszti törvénye szerint – egyesüljenek a birtokok, amelyek majd megélhetést jelentenek egy új család számára. Szerelem? Lehet-e a pillanat boldogságára jövőt építeni? Erősebb a társadalom, a „földhöz a föld törvénye”, a józan ész, mint két ember egymás-akarása? Vidnyánszky Attila rendező számára a történet személyes és társadalmi szála közül elsősorban a személyes a fontos. A szerelem ereje, hatalma, és a beteljesülő szerelemben a jövő lehetősége… Mindazok, akik látták a János vitéz és a Johanna a máglyán rendezését, megtapasztalhatták, hogy Vidnyánszky az érzelmek sodró erejét grandiózus színpadi kompozíciókban viszi színre. A nagyszerű szereposztás mellett a produkció dinamizmusáért a Nemzeti Táncegyüttes felel… Újra műfajokat átívelő, a prózát, a táncot, a zenét egyesítő költői színházi előadás születik a Nemzetiben.
  • Koronázás

    Koronázás

    az Utolsó Vonal Művészeti Alapítvány előadása A II. Vallai Péter Kortárs Előadóművészeti Fesztivál I. helyezett előadása.Marek Modzelewski kortárs lengyel író darabja, a Koronázás, abszurd játék egy részben …másrészben a társadalmi elvárásokhoz való kényszeredett igazodás drámája. A szeszélyes játék a férfi-női szerepek hagyományos, illetve modern felfogásának problematikáját boncolgatja.
    A darab főszereplője, Macek, a harminc éves orvos és amatőr fotográfus élete zátonyra futott. Alkoholista apja, elsárkányosodott anyja, bigott katolikus felesége, pénzéhes szeretője egyaránt az ő támogatására várnak.Van-e kiút a társadalmi konvenciók sűrűjéből? Meg tud-e felelni Macek a mai kor férfi ideáljának? Egyáltalán túléli-e ezt az egészet?A csavar a történetben, hogy mikor Macek, a bonyodalmak súlya alatt már-már összeroppan, lelki énje, a Király segítségére siet, és a néző is megismerheti egy gyarló férfi védekezési mechanizmusának pszichológiáját. A néző könnyen önmagára ismerhet a főszereplő belső vívódásain keresztül, és a mindennapok szélmalom harcai is humoros színezetet kapnak.
    És kész!Marek Modzelewski (1972-) kortárs lengyel író, drámaíró. Eredeti végzettségét tekintve orvos, ma is praktizál. Drámáit előszeretettel játsszák a színházak. Emellett tv-sorozatok, forgatókönyvek sikeres szerzője. Több írói díj tulajdonosa A Koronázást 2004 január 28-án mutatták be a Varsói Nemzeti Színházban.
  • Korrupció

    Szummer Csaba és vendégei
  • Kőszívű - A Baradlay-legenda

    Kőszívű - A Baradlay-legenda

    A HÁROM BARADLAY FIÚ, ÖDÖN, RICHÁRD ÉS JENŐ ÉS ÉDESANYJUK FORDULATOS, IZGALMAS ÉS MESESZÉP TÖRTÉNETE AZ 1848/49-ES FORRADALOM ÉS SZABADSÁGHARC VIHARÁBAN. SZERELEM, TÖRTÉNELEM, MUSICAL. A KŐSZÍVŰ, ZSARNOK APA VÉGAKARATÁVAL SZEMBEFORDULÓ FELESÉG ÉS FIAIK LÁTVÁNYOS ÉS REGÉNYES KALANDJAI A MINDENT LEGYŐZŐ TESTVÉRI ÉS ANYAI SZERETETRŐL, A HAZA SZOLGÁLATÁRÓL ÉS A SZERELEM EREJÉRŐL TANÚSKODNAK JÓKAI MÓR REGÉNYÉNEK MUSICAL ADAPTÁCIÓJÁBAN. 
  • Köszönet mindenért...

    Köszönet mindenért...

    Domján Edit életéhez könnyebben és gyakrabban társítjuk Szécsi Pált, akivel csupán tíz hónapon át tartott szenvedélyes és máig vitatott viszonya, s még ha a szerelmet nem is napokban, sokkal inkább intenzitásában mérjük, akkor is felmerül a kérdés: az a „másik” férfi, akivel ez a különös és titokzatos színésznő tizenöt éven keresztül megosztotta életét, vajon ki is volt.Miért tartott ki Domján Edit a férje (és Szeged) mellett akkor is, amikor őt már a fővárosi színházak is tárt karokkal várták, hogyan élték meg azt a büntetést, melyet az akkori hatalom megtorlásként a férfira kiszabott (nevezetesen, hogy az ’56-ban elmondott versekért távol tartották Budapesttől), s végül hogyan viselte a férj – immáron a fővárosi – színházi karrierjük különböző ívelését…