Hírek
OperaLive - MaszkaBál – Wiedemann Bernadett és Kelemen Zoltán operaestje
2021. január 22-én Wiedemann Bernadett mezzoszoprán és Kelemen Zoltán bariton válogatnak kedvenc áriáikból és duettjeikből Verditől Kodályig. Operaestjük 20:00 órától látható a Facebookon és az Origón.
Online is elérhetővé válik a Szabadtéri Úrhatnám polgára
A Szegedi Szabadtéri Játékok is csatlakozik a streaming szolgáltatást nyújtó intézményekhez. Az ország legnagyobb szabadtéri színháza elsőként nagysikerű Moliére-komédiáját, az Úrhatnám polgárt teszi online is hozzáférhetővé a közönség számára január 18-tól.
Bencs Villa kapuit immár virtuálisan is kitárja
A Bencs SzalON című online mini talk-show a Színház által egész évben üzemeltetett, festői szépségű Bencs Villa kapuit immár virtuálisan is kitárja, hogy kulturális programjainak hangulatából a szélesebb nyilvánosság számára is egy sokszínű ízelítőt biztosítson.
Otthonuk kényelméből, egy finom kávé vagy tea mellett legyenek Önök is a Bencs Villa vendégei; tartsanak velünk a Bencs SzalON legelső adásán, 2021. január 19-én, kedden este 8 órakor a Móricz Zsigmond Színház és a Bencs Villa Facebook-oldalain!
Koncertek
2021. január 21.csütörtök AugusztaCsaládi kör
A gyermeknevelés tele van felemelő és szeretetteljes pillanatokkal, de olykor megható, máskor kihívásokkal teli, esetenként abszurd és vicces helyzeteket is tud szülni.
Polgár Lilla közreműködésével egy család mindennapjaiba kapunk bepillantást, ahol a családtagok életének fontosabb eseményeit próbálja bemutatni versek, prózák és dalok segítségével.
Csík zenekar - ünnepi koncert
Közel 30 éve, hogy a magyar népzenei élet egyik lelkesen tanuló, tudását szeretettel továbbadó, bátran igényesen alkotó, elismerten népszerű együttese a Csík zenekar.
“Elképesztő mennyi sokszínű zenei élményt élhetünk át bármelyik percben a napjainkban zajló technológiai forradalom eszközeinek segítségével, mégis szüksége van a lelkünknek arra, hogy meglelje, felfedezze a saját zenei hovatartozását, érezze ennek sodrását, lüktetését. A Csík zenekar muzsikájának sajátos hangzásvilága is lehet az a valami, ami segít a lelkünknek rátalálni erre. Hiszen zenei gondolataik újra formálják, a jelenkor művészetévé, élő városi folklórrá varázsolják csodás örökségünket, a magyar népzenét. Ráadásul egy koncertélménynél sokkal többet adnak:
Kultúrát, kalandozást a zene világába, örömöt, és megnyugvást a hétköznapokban.” (Csík János)
Csiribiri - Halász Judit koncert
Halász Judit műfajt teremtett és számos koncertet ad évente.
Klasszikus és kortárs magyar költők megzenésített verseit énekli gyerekeknek és szüleiknek évtizedek óta nagy sikerrel. A zenei és előadói igényesség mellett játékosság, humor, fantázia és nagyon sok szeretet jellemzi a dalokat, amelyeket kicsik és nagyok együtt is énekelhetnek a koncerteken.CSITT, MADARAK! CSITT!
zenés felolvasóest Thomas Bernhard szövegeiből
előadók: Szabó Vera, Rácz Attila, Barna Gábor Botond, Szőke SzabolcsA csoport 2014-ben alakult Budapesten és kollektív alkotómódszerekkel rendszerkritikus előadásokat hoz létre független befogadó terekben, lakásszínházakban. A Csitt, madarak! Csitt! produkció Thomas Bernhard szövegeinek temetés-, előadóművészet- és államhatalom tematikáit sűríti egybe. Az előadás dalait gadulka és tangóharmonika kísérettel hallhatja a közönség. A műsort egy a bernardi életpályát bemutató, televíziós interjúkat tartalmazó filmvetítés kíséri.
Custos Consort régizene együttes - Lovagkor zenéje
A középkor világi zenéjét elsősorban a lovagi költészet képviseli, mely Franciaországból indult. Dél-Franciaországban, Provance-ban született a XI. században, majd a XIII. században az eretnekháború miatt áttevődik Észak-Franciaországba. A dallamok kitalálóit délen trubadúroknak, északon trouvereknek nevezték, aki elsősorban alsó- és középnemességből kerültek ki, de voltak főúri képviselői is. Legrangosabb és legismertebb képviselője Oroszlánszívű Richárd angol király volt. Dalaik témája legtöbb esetben a XXI. századi ember számára sem idegen drámai szerelmi történeteket, balladákat dolgoz fel.
A feldolgozások hangszerelésének sokszínűségét a Custos Consort régizene együttes széles skálájú hangszer összeállítási lehetőségének köszönheti:
ének, középkori hárfa, lant, viola da gamba, fidula, vihuela, reneszánsz gitár
A Custos Consort tagjai:
Király Nóra – középkori hárfa, ének, ütő hangszerek
Nagy Csaba – reneszánsz lant, vihuella, reneszánsz gitár
Sipos Csaba – ütőhangszerek
Szászvárosi Sándor – viola da gamba, fidula