Hírek
Nyílt Nap a Színitanházban!
Az országos hírű Baross Imre Artistaképző Intézet és Előadó-művészeti Szakgimnázium tagintézményeként működő békéscsabai Színitanház 2018. április 23-án, hétfőn 13 órától nyílt napot tart a Jókai Színház előtti téren.
Igazi nagyüzem a Békéscsabai Jókai Színházban
Igazi nagyüzem a Békéscsabai Jókai Színházban. Két új bemutató, a költészet napi versfolyam és a Mindentudás Színházi Egyeteme idei utolsó előadása után, minden este előadás és számos program mellett, a My Fair Lady májusi premierje előtt, már meghirdette a 2018-2019-es évad műsortervét a Békéscsabai Jókai Színház. Seregi Zoltán igazgató az április 13-ai sajtótájékoztatón a Művész Kávéházban elmondta, hogy bár komoly elvonás sújtja a teátrum költségvetését, az idei 12 helyett jövőre 9 új bemutatót terveznek, de a minőségből nem engednek.
Második Nyílt Szavalóverseny Kóti Árpád Emlékére
Debrecenben 2018. április 26-án 16:30 órakor
A Debreceni Színjátszó Stúdió Közhasznú Egyesület
szavalóversenyt hirdet felnőtt és diák kategóriában
Kóti Árpád
Kossuth- és Jászai-díjas, Érdemes és Kiváló művész,
a Nemzet Színésze halálának harmadik évfordulóján.
Koncertek
2018. április 21.szombat KonrádCsík zenekar - ünnepi koncert
Közel 30 éve, hogy a magyar népzenei élet egyik lelkesen tanuló, tudását szeretettel továbbadó, bátran igényesen alkotó, elismerten népszerű együttese a Csík zenekar.
“Elképesztő mennyi sokszínű zenei élményt élhetünk át bármelyik percben a napjainkban zajló technológiai forradalom eszközeinek segítségével, mégis szüksége van a lelkünknek arra, hogy meglelje, felfedezze a saját zenei hovatartozását, érezze ennek sodrását, lüktetését. A Csík zenekar muzsikájának sajátos hangzásvilága is lehet az a valami, ami segít a lelkünknek rátalálni erre. Hiszen zenei gondolataik újra formálják, a jelenkor művészetévé, élő városi folklórrá varázsolják csodás örökségünket, a magyar népzenét. Ráadásul egy koncertélménynél sokkal többet adnak:
Kultúrát, kalandozást a zene világába, örömöt, és megnyugvást a hétköznapokban.” (Csík János)
Csiribiri - Halász Judit koncert
Halász Judit műfajt teremtett és számos koncertet ad évente.
Klasszikus és kortárs magyar költők megzenésített verseit énekli gyerekeknek és szüleiknek évtizedek óta nagy sikerrel. A zenei és előadói igényesség mellett játékosság, humor, fantázia és nagyon sok szeretet jellemzi a dalokat, amelyeket kicsik és nagyok együtt is énekelhetnek a koncerteken.CSITT, MADARAK! CSITT!
zenés felolvasóest Thomas Bernhard szövegeiből
előadók: Szabó Vera, Rácz Attila, Barna Gábor Botond, Szőke SzabolcsA csoport 2014-ben alakult Budapesten és kollektív alkotómódszerekkel rendszerkritikus előadásokat hoz létre független befogadó terekben, lakásszínházakban. A Csitt, madarak! Csitt! produkció Thomas Bernhard szövegeinek temetés-, előadóművészet- és államhatalom tematikáit sűríti egybe. Az előadás dalait gadulka és tangóharmonika kísérettel hallhatja a közönség. A műsort egy a bernardi életpályát bemutató, televíziós interjúkat tartalmazó filmvetítés kíséri.
Custos Consort régizene együttes - Lovagkor zenéje
A középkor világi zenéjét elsősorban a lovagi költészet képviseli, mely Franciaországból indult. Dél-Franciaországban, Provance-ban született a XI. században, majd a XIII. században az eretnekháború miatt áttevődik Észak-Franciaországba. A dallamok kitalálóit délen trubadúroknak, északon trouvereknek nevezték, aki elsősorban alsó- és középnemességből kerültek ki, de voltak főúri képviselői is. Legrangosabb és legismertebb képviselője Oroszlánszívű Richárd angol király volt. Dalaik témája legtöbb esetben a XXI. századi ember számára sem idegen drámai szerelmi történeteket, balladákat dolgoz fel.
A feldolgozások hangszerelésének sokszínűségét a Custos Consort régizene együttes széles skálájú hangszer összeállítási lehetőségének köszönheti:
ének, középkori hárfa, lant, viola da gamba, fidula, vihuela, reneszánsz gitár
A Custos Consort tagjai:
Király Nóra – középkori hárfa, ének, ütő hangszerek
Nagy Csaba – reneszánsz lant, vihuella, reneszánsz gitár
Sipos Csaba – ütőhangszerek
Szászvárosi Sándor – viola da gamba, fidulaDalnokklub
Versek, dallamok, gondolatok
Házigazda: Radványi Balázs, Balog Péter, Lányi Adél
Vendég: a Kőbéka együttesA Kőbéka együttes megzenésített verseket ad elő klasszikus, jazz és népzenei alapokon. Kizárólag akusztikus hangszereken játszik, ha lehet, erősítés nélkül. A repertoáron az ókortól napjainkig szerepelnek versek, de a fő irány a XX. és XXI. századi magyar költészet.
Játszóhelyeik az Egyetemi Színpad, a Kolibri Pince és a Karinthy Szalonban volt, ahol működött a Kőbéka klub. Ide rokon műfajokból hívtak vendég együtteseket egy-egy közös fellépésre. Rendszeresen játszottak a Művészetek Völgyében. Néhány éve az önálló koncertjeik helyszíne a Nyitott Műhely.
Az együttes tagjai:
Deme Csaba – gitár, mandolin, bendzsó, ének
Költő Gábor – gitár, fuvola, furulya, ének
Ujházy Viola – cselló, ének
Vida Kati – hegedű, énekDalnokklub - GráDics együttes
Versek, dallamok, gondolatok
Házigazda: Radványi Balázs, Balog Péter, Lányi Adél
Vendég: a GráDics együttesA Grádics együttesről
Ír, skót és angol keresztény dalokat adunk elő, általában eredeti nyelven és magyarul. A dalok többsége saját feldolgozás. A GráDics nevet csak tavaly vettük fel, bár jó pár éve zenélünk együtt, és évtizedek óta foglalkozunk ír zenével. Nevünkben a ’Grá’ egy ír szó, magyarul szeretetet jelent.
Az együttes három állandó tagja D. Kiss Ildikó (ének), Gyarmati Gábor (gitár), Szabó Dániel (fúvós hangszerek). Az együttes idén egy új taggal bővült, Szebenyi Katalinnal, aki harmonikán játszik, és vokált énekel.