Kategória Rendezés
  • Évfordító Sztárparádé

    Emlékeznek még régi Táncdalfesztiválok hangulatára?
    Vagy arra az izgalomra, amit nézők és fellépők egyaránt átéltek a műsorok alkalmával?
    A József Attila Színház művészei kedvenc dalaikkal lépnek a szigorú zsűri elé 2017 szilveszterén, ám meggyőzésük nem lesz egyszerű vállalkozás, hisz nem titkolt vágyuk, hogy ők is megméressék magukat. És ha mindez nem lenne elég, óriási szenzációval is készülünk. Rengeteg szervezés és egyeztetés után a könnyűzene legnagyobb mestereit is sikerült meggyőznünk, így a rendhagyó Ki mit tud? fényét világsztárok emelik majd. Nagy örömünkre elfogadta meghívásunkat Carel Gott, Freddie Mercury, Whitney Houston, de rajtuk kívül is számtalan meglepetésvendég érkezik majd erre a fergetegesnek
    ígérkező estére.
    Búcsúztassák velünk az óévet és keressük meg együtt a legjobbat a legjobbak között!
    Az est házi gazdái: Vándor Éva és Nemcsák Károly
    A zsűri tagjai: Galambos Erzsi, Fehér Anna és Verebes István
    A versenyzők: Blazsovszky Ákos, Chajnóczki Balázs, Előd Álmos, Fila Balázs, Holczinger Szandra, Kocsis Judit, Korponay Zsófia, Kovalik Ágnes, Krassy Renáta, Létay Dóra, Ömböli Pál, Pikali Gerda, Vaszkó Bence, Zöld Csaba
  • Ez tényleg Prima!

    Ez tényleg Prima!

    A Molnár Dixieland Band és zenész sztárvendégei idén nyáron egy valódi zenei ínyencséggel készülnek a Városmajor közönségének. Kivételes tematikus koncertjükön nemcsak Louis Prima, Grammy-díjas amerikai zenész muzsikáit dolgozzák fel, hanem a számok között végigkövethetjük az énekes, színész, dalszerző és trombitás izgalmas és rejtélyekkel teli életútját is.Prima olasz bevándorló családba született. Ifjúkorában hegedült, majd trombitálni kezdett. Első zenekara a New Orleans Gang volt. Ő szerezte többek között a Sing, sing, sing című dalt, amelyet Benny Goodman is játszott (1936). Legnépszerűbb száma a Buona Sera, amely lassan 60 éve szerepel a világslágerek között. 1936-tól jelentek meg lemezei. Mindig követte az aktuális kordivatot: míg a 20-as években New Orleans-i jazzt játszott, a 30-as években már a swing volt a repertoárján. A 40-es években big-banddel lépett fel, az 50-es években a szalonzenét favorizálta, végül a 60-as években elérkezett a rockhoz.Ennek a világsztárnak a rendkívül színes és változatos zenei világát, valamint életének momentumait idézi meg a swinges hatású örömzenét játszó, sugárzó stílusáról és harsány hangvételéről ismert Molnár Dixieland Band, amely 1964-es megalakulása óta az ország különböző színpadainak állandó vendége.A dalokat az egyre érettebb és megérdemelten népszerű Gájer Bálint énekli, a műsor másik meglepetése pedig a kiváló trombitás-showman, Lázár István, aki hangszeres játékával és énekével szórakoztatja a közönséget. A műsor női sztárvendége, Koós Réka, Prima partnerét és feleségét, Kelly Smith-t kelti életre.
  • Fekete Seretlek-Csekkold! 3.0 Zárókoncertje

    Inspirálódnak, felhasználnak, összekevernek, a hagyományos népzenei motívumokat és az egész világból gyűjtött dalokat feldolgozva és átalakítva új, eredeti formákat és kompozíciókat hoznak létre. 
    Ez a Fekete Seretlek. Harmonika, cselló, trombita, nagybőgő, hegedű, cajón és öt hang. A 2004 óta működő együttest hat zenész és egyúttal színész alkotja, akik bár különböző évfolyamokban, de mindannyian a prágai szímnművészetin, a DAMU-n végeztek.Lendületes koncertjeik szinte kabaré jellegűek, sosem ismétlődnek, mindig az adott helyszínhez alkalmazkodva improvizálnak.
  • FENYŐ 70 – Fenyő Miklós születésnapi koncertje

    FENYŐ 70 – Fenyő Miklós születésnapi koncertje

    Fenyő Miklós március 12-én ünnepli 70. születésnapját, ebből az alkalomból jubileumi koncerttel örvendezteti meg a battai közönséget is  a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett, Artisjus Életmű- és eMeRTon-díjas magyar rock and roll énekes, a mai magyar könnyűzenei élet egyik legkiemelkedőbb alakja, az egykori Hungária együttes megalapítója és frontembere, az "örökifjú jampi".
  • Fenyő Miklós: 20. Dunaparti Randevú

    Fenyő Miklós: 20. Dunaparti Randevú

    Folytatódik Fenyő Miklós Jubileumi éve!A nagysikerű Fenyő 70. Születésnapi koncert és gálaműsor, valamint országjáró turnéja után, idén 20. alaklommal ad a magyar rock & roll koronázatlan királya, Dunaparti Randevút közönségének, a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon. A legnagyobb magyar rock & roll slágerek, kellemes környezet és jó hangulat!
    Mindenkit várunk, aki egy fergeteges rock & roll partira vágyik, ezen az augusztusi nyári estén.Az est sztárvendégei: Dolly és a Group 'n' Swing
  • Ffleur de Lys és JÚLIA

    Ffleur de Lys és JÚLIA

    musical-koncert Stephanie Schlesser előadásában
    Notre-Dame de Paris, Rómeó és Júlia – musical előadások Párizsban. A női főszerepekben Stephanie Schlesser. A 2015-ben és 2016-ban bemutatott musicalekben mintegy 200 alkalommal lépett föl Párizson kívül Dél-Korea, Tajvan, Libanon és Kína leghíresebb színházaiban. Magyarországra egyenesen Las Vegasból érkezik.Még csak 22 éves, de sikerei a francia musicalek világában rohamos sebességgel viszik előre a világsiker felé. Sophie Marceau utódaként emlegetik. A párizsi exkluzív Nemzetközi Musical Akadémia énektanáraként is dolgozik. A BroadwayBand nevü belga pop-rock együttes énekese.Jászberényi műsorában saját musicalszerepeiből mutat be közismert dalokat többek között a Notre-Dame de Paris, a Romeó és Jùlia, a Chicago, a Mistinguette, a Jégvaràzs és az Oroszlánkirály c. musicalakből – ez utóbbinak 2017 áprilisában lesz a bemutatója a Guadeloupe és Martinique szigeteken.
  • Filharmónia

    Filharmónia

    az Egri Szimfonikus Zenekar koncertje
  • Filharmónia zenei bérlet

    Muzsika az éjszakábanA régi időkben, amikor a toronyóra elütötte a nyolcat, és az éjjeliőr végigjárta az utcákat, elcsendesedett a város. De néha, a késő esti órákban megjelent néhány muzsikus, megálltak egy ablak alatt, és halk, lágy zenélésbe kezdtek. Fenn, az éppen aludni készülődő fiatal hölgy ebből tudta, hogy valaki ily módon adja tudtára rajongását iránta. Ha tetszett a zene (és a muzsikusokat megrendelő fiatalember), talán kinyitotta az ablakot, és megköszönte a szerenádot. Ez a szép és kedves szokás több száz évvel ezelőtt alakult ki, és szinte minden jelentős zeneszerző komponált ilyen alkalmi darabokat. A szerenád hagyománya egészen a huszadik századig fennmaradt, és mai koncertünk ebből a gazdag zenei örökségből válogat ismert és kevésbé ismert szerenád-muzsikákat.
  • FIRKIN Akusztik: Kikötői Mese

    FIRKIN Akusztik: Kikötői Mese

    2008 októberétől indult hódító útjára a Firkin zenekar. Azóta több mint 400 koncertet adott az együttes 15 országban  (Kanada, Franciaország, Egyesült Királyság, Hollandia, Svájc, Belgium, Németország, Ausztria, Csehország, Szlovákia, Románia, Ukrajna, Olaszország, Spanyolország, Magyarország).Mára már minden neves hazai fesztivál és koncerthelyszín fellépője a Firkin – Sziget Fesztivál, Művészetek Palotája, Hegyalja Fesztivál, SZIN, Alterába, Pannónia Fesztivál, EFOTT, Savaria Kar.nevál, stb.2016 júniusában a zenekar elnyerte a magyar zenei élet legkiemelkedőbb díját, a Fonogram-díjat.
  • Fischer Annie ösztöndíjasok hangversenye

    Fiatal, hangszeres és énekes szólisták részére meghirdetett Fischer Annie előadó-művészeti ösztöndíjasok koncertje. Kiemelkedően tehetséges fiatalok, akikről még sokat fogunk hallani! Az ösztöndíj az EMMI megbízásából a MANK meghirdetése által valósul meg, a Filharmónia Magyarország szakmai lebonyolításával.
  • FREEDOM JAZZ QUARTET & FEKETE-KOVÁCS KORNÉL

    FREEDOM JAZZ QUARTET & FEKETE-KOVÁCS KORNÉL

    Vendégek: Bódy Magdi és Szakcsi Lakatos BélaA Freedom zenekar 2008-ban Százhalombattán alakult, főleg budapesti muzsikusokból. Az évek során kilenctagúvá bővült együttes sokféle zenei stílusban jeleskedett már.Klasszikus zenészeik mindannyian a Zeneakadémián végeztek. A könnyű-, illetve jazz-zenészek pedig több formációban is bizonyítottak az országhatáron belül és külföldön egyaránt.
    Állandó hangmérnökük hosszú évek óta a magyar hangtechnikusok doyenje, nagyon kipróbált szakember.
    A zenekar szlogenje – „Zene határok nélkül” – kifejezi a sokféle stílust, amit játszanak: a klasszikus zenét bátran ötvözik a jazz és a könnyűzene elemeivel.
    A repertoárban szerepelnek örökzöldek, saját dalok és átdolgozások.
    Instrumentális formációként sok híres énekessel volt szerencséjük együtt dolgozni. Többek között Somló Tamással, Charlieval, Péter Szabó Szilviával, Takáts Tamással, és Kovács Katival is. 2015-ben a Freedom Zenekarból létrejött egy kisebb formáció is ami Jazz zenét játszik. Freedom Jazz Quartet néven.