Hírek
Klasszikus versek, klasszikus előadókkal a kultúra napján
„Múlt, s jövendő” címmel állított össze egész napos emlékműsort a Magyar Versmondók Egyesülete. Az egyesület facebook oldalára látogatók óránként egy klasszikus verset láthatnak a magyar kultúra napján, egy-egy ismert színész vagy előadóművész tolmácsolásában. A legnagyobb költőket szólaltatják meg a legendás verset mondó művészek.
János vitéz - a Magyar Kultúra Napján - az Operett online műsorán, január 22-én
János vitéz történetét már több, mint 170 éve őrzi a magyar kultúra!Az elbeszélő költeményt Kacsóh Pongrác zenésítette meg, az így született daljáték töretlen sikerének köszönhetően rendre megjelenik a színházi repertoárokon.Január 22-én - a Magyar Kultúra Napján - az Operett online műsorán is látható lesz, a premierig idézzük fel együtt Petőfi klasszikusát, melynek sorai mindenki számára ismerősen csengenek!„Tüzesen süt le a nyári nap sugáraAz ég tetejéről a juhászbojtárra.Fölösleges dolog sütnie oly nagyon,A juhásznak úgyis nagy melege vagyon.”OperaLive - MaszkaBál – Wiedemann Bernadett és Kelemen Zoltán operaestje
2021. január 22-én Wiedemann Bernadett mezzoszoprán és Kelemen Zoltán bariton válogatnak kedvenc áriáikból és duettjeikből Verditől Kodályig. Operaestjük 20:00 órától látható a Facebookon és az Origón.
Koncertek
2021. január 25.hétfő AugusztaYin és Yang
MoTus Dance Company: YIN
Két fiatal táncművész gondolatai a nők szerepeiről, amelyeket megkomponált, színpadias és parodisztikus jelenetekkel mutatnak be. Kifejezőeszközük a kortárstánc, amelyben megjelenik az indiai tánc és a Kung fu formavilága is. Sokféle asszociációval dolgoznak, azonban konkrét mondanivalójuk sokszor csak a sugallás szintjén jelenik meg, mint például a női szeszély, a szexizmus és az erőszak. A sok szerep után végül a tiszta tánc lesz az, amely elmossa a kérdésfelvetéseket és hagyja, hogy csak ők legyenek. Azok akik. Nők.
Hangutazók: YANG
Jáger Dávid és Sas András csoportos élőzenés meditációk, hangfürdők és koncertek rendszeres előadói. A formáció 2015 tavaszán Nepálban járt, hogy megismerjék a gyógyító hangtálak tudományát. Az ott szerzett élményeik alapján készítették el az Indulj el című albumukat.
Az est folyamán a Yin és Yang szervesen kapcsolódik össze, mint ahogyan a művészek számára az inspirációként szolgáló keleti kultúrában a zene és a tánc. Az előadás alkalmával a nézőknek is lehetőségük nyílik a hangtálak nyújtotta élmények megtapasztalására.
Zséda: KÉMIA
lemezbemutató koncert
“A magyar könnyűzene meghatározó női előadója 4 év után készítette el új, Kémia című stúdióalbumát. A hatodik nagylemez 15 dallal és különleges koprodukciókkal várja a közönséget. A Kémia számos különleges koprodukciót tartalmaz: az első, „Óceán” című dal a lemez előfutáraként jelent meg szeptemberben, és Rakonczai Viktor és Lotfi Begi szerezte. Az „Óceán” egy érzéki, titkokkal teli, nőies szerzemény, amelyben az óceán a nőt szimbolizálja. Egy másik koprodukció eredménye az „Úgy szeretném” című dal, amelyet Demjén Ferenccel együtt adott elő az énekesnő, és amely egy teljesen új változatban került a lemezre. Ifj. Malek Miklós és édesapja, id. Malek Miklós közösen dolgozták át a dalt, amely szimfonikus zenekari kísérettel szólal meg a lemezen.
A „Fosszíliák” című számot a SuperStereo zenekar írta Zsédának, és mindenkinek szól, aki ölelt már valaha annyira, hogy eltűnt számára a világ, a következő, „Szórd fényed rám!” című dalt pedig a jazz zenész Balogh Tamással közösen hívta életre Zséda, és a Nemzeti Tehetség Program himnusza lett. A megszokott magyar nyelvű dalok mellett egy francia szerzemény is helyet kap: a „Jours Sourds” című dal szövegét Lackfi János írta. A sanzon a párizsi terrortámadásokkal egy időben szólalt meg először a nagyközönség előtt először, ezzel más értelmet nyert: „A Jours Sourds egy szerelmes dalnak indult, azt az érzést dolgozza fel, amikor a fejünk felett leszakad az ég egy kapcsolat végén. Az, hogy ez a kép és a dal is teljesen más értelmet nyert, hátborzongató.” – mondta Lackfi.
A lemez záróakkordjaként az „Úgy szédülök én” című jazzballada szólal meg, amely a többek között Sinatra és Billie Holiday által is feldolgozott „You Go To My Head” dal átírása. A dal egyszerre zárja le a lemezt és indít el egy lehetséges irányt az énekesnő karrierje számára – és valljuk be, ki ne imádna egy Zséda jazz-lemezt?”