Hírek

  • „Oscar Wilde-darab, tudod amilyen annak a humora…”

    A Thália Színházban november végétől lesz látható Mrs Erlynne szerepében a Premierajándékban  Szamosi Zsófia, aki az Oscar-díjas Mindenki, és a cannes-i filmkritikusok díjával jutalmazott Egy nap főszereplője. A Jászai Mari-díjas színművésznővel színházról és filmezésről is beszélgettünk…


    70 éves a Magyar Táncművészek Szövetsége

    Rendezvények a Hagyományok Házában

    2018. november 23-24.

    A Magyar Táncművészek Szövetsége 2018-ban ünnepli fennállásának 70. évfordulóját 2018. november 23-24-én, a felújított Hagyományok Háza tereiben. A kétnapos rendezvénysorozat keretében bemutatjuk a magyar hivatásos táncművészetet, annak nemzetközileg is elismert minőségét, színvonalát, és sokszínűségét: gálaestek, kiállítás, könyvbemutató, filmvetítések, térspecifikus előadások, workshop-ok keretében.

    Védnök: Fekete Péter – az EMMI kultúráért felelős államtitkára


    GÁSPÁR SÁNDOR: „FELELŐSSÉGÜNK VAN A DARAB BEMUTATÓJÁVAL!”

    Az aradi vértanúk emléknapjára a Perelj, uram! magyarországi ősbemutatójával készült a székesfehérvári Vörösmarty Színház. Szikora János rendezésében a 2010-ben elhunyt fehérvári író, tanár és festőművész Sobor Antal kisregényéből Román Károly készítette elő a színpadi adaptációt, amely az 1848-as szabadságharc idején két lelkész megrendítő történetét mutatja be. Szikszai János református lelkészt Gáspár Sándor testesíti meg, vele beszélgettünk.


BELVÁROSI NAPOK GÖDÖLLŐ

2018-09-02 13:58:00

BELVÁROSI NAPOK GÖDÖLLŐ


2018. szeptember 8-9. (szombat-vasárnap)


MŰVÉSZETEK HÁZA GÖDÖLLŐ
Alsópark
Esemény kezdése: 2018. 09. 08. (szombat) 08.30

Szombati programok:

Alsópark, Világfa
7.30-8.20 Futóverseny regisztráció
8.00-8.30 Futóverseny bemelegítés - Kéri Veronikával
8.30 Futóverseny
10.15-10.45 Futóverseny eredményhirdetése
11.00-16.00 Sportágválasztó: joga bonito, asztalitenisz, röplabda, streetball, íjászat, tollas, frizbi, speedminton, slacline

Nagyszínpad
8.30-9.00 Zenés Etka jóga Fekete Eszterrel
9.00-10.00 Zumba óra a Salsa Mojito tánciskolával
10.10-10.30 Senior örömtánc
11.00-14.00 HM CURRUS Zrt. harc- és gépjármű bemutató
14.30-15.30 Rutkai Bori Banda gyerekkoncert
16.30-17.30 A GRUND a vígszínházi fiúzenekar
17.45-18.15 Salsa interaktív bemutató Salsa Mojito tánciskolával
18.15-18.30 Flasmob tánctanulás
19.30-20.30 Lóci Játszik koncert
21.30-23.00 Margaret Island koncert

Magyar Teátrum Színházi Sátor
10.00-11.00 Kukacmese: Garabonciás Színház gyerekelőadása
11.00-12.30 Club Színház Impro előadása
14.00-15.30 Magyar Teátrumi KVÍZ 
Mit tudsz a színház világáról és történetéről? Érdekességek, sztorik szövegekben és képekben! 3-5 fős csapatok jelentkezését várjuk az info@muza.hu címre vagy a helyszínen! Kvízmesterek: Szabó László, Szente Vajk és Németh Kristóf. Nyereményekkel készülünk!
15.30-16.30 Barangolás a költészet világába - Lukács Sándor irodalmi estje
18.30-20.00 Jaroslav Hasek - Mikó István: Svejk vagyok - zenés sörözgetés egy derék katonával - Mikó István, Herrer Pál, Szabó Anikó
20.30-21.30 Guča Partyzans Brass Band

Novo Stage
18.30-19.30 UnderSchool koncert
20.30-21.30 Helo Zep! koncert

Konferenciaterem
11.00-11.30 36. Magyar Sajtófótó kiállítás megnyitó
Köszöntöt mond: Dr. Gémesi György Gödöllő Város Polgármestere, Szigeti Tamás fotográfus
12.30-14.00 Generációk találkozása vetélkedő
Idős- és fiatal generáció közös szellemi vetélkedője, sok nyereménnyel és vidámsággal 

Folk udvar
11.00-12.00 Csodababázó - Benedek Krisztinával
14.30-19.00 Kézműves foglalkozás és népi játékok (szöszmötölő, göncölő, folk song, nagyapáink játékai)

Cserkész szobor
14.00-20.00 
Szakmák délutánja (VSZC Madách Imre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma)
- Fodrászat (ingyenes frizura készítés)
- Vegyipar (szappankészítés, vegyészkedés)
- Hegesztés szimulátoron
- Varrás és hímzés géppel
- Cukrászat (Kürtőskalács kóstolás)
- Szakács (meglepetés étel kóstolás)
- Elektronika (kerti világítás tervezés)
- Autószerelés a BKV-val

10.00-18.00 Kádár Ferkó Fotószínháza
A Gödöllői Civil Kerekasztal Egyesület bemutatkozása

Vasárnapi programok:

MUZA melletti füves terület
Ebugatta piknik:
9.00 – 10. 00 Jelentkezés a versenyekre – minden ingyenes, startszámot kérjük átvenni a megfelelő kategóriához. Egy kutya egy kategóriában szerepelhet, és egy gazdi egyszerre egy kutyát vezethet fel
10.00 Megnyitó
10.10 – 12.30 Kutya szépségverseny az alábbi kategóriákban:
kis testű, közepes testű, nagytestű, senior 7+, „a legtermészetesebb keverék eb”
13.00 – 13.45 PettBull.Com behívó-evő SzuperKutyák versenye több fordulóban - nevezés a helyszínen a PettBull sátornál!
13.45 – közös fotózás 
14.00 – 15.00 Gödöllői Kutyasport Központ bemutatója – Halász Árpád vezetésével

Nagyszínpad:
17.30-18.30 Kasza Tibor koncert
19.30-21.00 Geszti Best of koncert 
21.00 Tűzijáték

Magyar Teátrum Színházi Sátor
10.00-11.00 Vándormuzsikus: Szekérmesék című gyerekelőadás
11.00-12.30 Club Színház Impro előadása
14.00-15.00 Koncz Gábor: Gyorsvonat
16.00-17.30 Telefondoktor című vígjáték - Göttinger Pállal
18.30-19.30 Sax-O-Funk koncert

Novo Stage
18.00-19.00 Deep White Shadow (DWS) koncert
20.00-21.00 Miless koncert

Rendezvény- és kiállítóterem
12.00-16.00 Rummikub verseny - jelentkezni 2018. szeptember 7. 10.00 óráig a turi.sandor@ezustgeneracio.hu címen lehet

MUZA parkoló
11.00-18.00 Véradás

Folk udvar
14.30-19.00 Kézműves foglalkozás és népi játékok (szöszmötölő, göncölő, folk song, nagyapáink játékai)

Mindkét nap
10.00-18.00 Kézműves vásár

10.00-18.00 Tekergőtér - asztali ügyességi játékok
Csupa-csoda vándor játszótér
Ládavasút
Royal Rangers ügyességi játékok és fakörhinta
Ganz Rádióklub SE - Rókavadászat
Arcfestés

Alsópark-Világfa
9.00-21.00 Vidámpark (dodzsem, lánc körhinta, gyerek körhinta, légvár, gyerek kisvasút)

Fizetős programok: vidámpark, motoros fánk, kertvasút, csillámtetoválás, henna testfestés, EDI-elektromos dicikli, elektromos kisautó

A rendezvény programját folyamatosan frissítjük.
A változtatás jogát fenntartjuk.