Hírek
A BIZALOM ÉS A HIT EREJE − INTERJÚ KUBIK ANNÁVAL
A debreceni közönség láthatta már makacs, rendíthetetlennek tűnő Emerencként Az ajtóban, szigorú Rickl Máriaként a Régimódi történetben, legutóbb pedig a Macskajáték szeretetéhségtől szenvedő Gizáját alakította lebilincselően. A debrecenieknek ünnep, ha Kubik Annát láthatják a Csokonai színpadán.
Liszi Melinda nyerte a 2018-as Versünnep Fesztivált
Április 15-én este a Nemzeti Színházban tartották meg a Versünnep Fesztivál 2018 döntőjét. Liszi Melinda, a Békéscsabai Jókai Színház színművésze idén harmadszor indult a megmérettetésen. A tavalyi különdíj után idén megnyerte a Versünnep Fesztivál fődíját: Párkányi Raab Péter szobrászművész Versünnep kisplasztikáját, valamint az Esztrád Színház által felajánlott 300.000 Ft pénzjutalmat. A fődíj mellett Liszi Melinda a Nemzeti Színház díját is elhozta, amely felkérés a 2018/2019-es évad egy produkciójában való részvételre.
IDÉN IS SIKERES VOLT A DESZKA
A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház és a Nyári Mozi Színházi Közösség Karton és karfiol című koprodukciójával egy hete véget ért a XII. DESZKA Fesztivál . A kortárs magyar drámák több mint egyhetes seregszemléjének csaknem négyezer látogatója volt, ami kiemelkedő, 94%-os nézettséget jelent.
Színdarabok
2018. április 24.kedd GyörgyA mi osztályunk

Jászai Mari Színház, NépházTelefon
Cím
2800 Tatabánya, Népház utca 5.
|
A lengyel Słobodzianek egy iskolai osztály diákjainak sorsát követi, tíz lengyel és zsidó diák személyes elbeszélésének és megrendítő visszaemlékezésének tükrében mutatja be hazája részvételét a XX. század borzalmaiban 1925-től napjainkig. A felhőtlen gyermekkor küszöbén kitör a világháború, az osztályt először a bolsevik diktatúra, később a fasiszta terror, majd ismét a kommunista önkény szakítja ketté. A különféle ideológiák elterjedésével elmélyülnek a kölcsönös ellentétek, a jóbarátok árulások aktív résztevőivé és az egymás elleni erőszak áldozataivá válnak, kezdeti gondtalan közös játékuk a felnőttkor elérésével rémtörténetek sorává alakul. Az autentikus események részleteit felhasználó darab nem csupán a XX. századi komplikált lengyel-zsidó-német-orosz kapcsolatok elé kíván tükröt állítani, hanem egyetemes üzenetet hordoz az emberek közötti megértés – és megértés szándékának – hiányáról, illetve arról a történelmi folyamatról, midőn az ártatlan tréfák, felelőtlen kijelentések és jelentéktelennek tűnő konfliktusok észrevétlenül egymás iránti nyílt színi gyűlöletté alakulnak át.
A mi osztályunk megrázó elbeszélés az egyéni és közös bűnről, a felelősségről, az igazságról, melyre úgy tűnik, senkinek nincs szüksége.















Kérem, látogasson vissza később! |